ljutiti zizou

Zinedine Zidane u svojoj trenerskoj karijeri ovo nikad nije doživio, a jedno ga je pitanje izbacilo iz takta

08.08.2020 u 09:25

Real Madrid je u uzvratnoj utakmici osmine finala na Etihadu izgubio od Manchester Cityja 2:1 i tako s ukupnih 4:2 ispao iz Lige prvaka

Ovo je prvi put da je Zinedine Zidane u trenerskoj karijeri ispao iz Lige prvaka. Podsjetimo, u tri prijašnja pokušaja svaki put je dolazio do samog kraja. Bilo je to u sezonama 2015./'16., 2016./'17. i 2017./'18.

Prošle sezone, kada je Real ispao od Ajaxa u osmini finala, trener je bio Santiago Solari.

Jasno, Zidane se teško mirio s porazom, no nije previše dramatizirao...

'Kad izgubite ne možete biti sretni, ali morate da biti ponosni na ono što ste učinili. Moramo čestitati protivniku. Igrali su vrlo dobro, ništa više. Ne moramo tražiti izgovore, izgubili smo obje utakmice i to je to. Najvažnije je da sam ponosan na svoju momčad', kazao je Zidane nakon utakmice te ponudio svoje viđenje tijeka susreta:

'Na terenu smo napravili sve kako smo se i dogovorili, ali nekad stvari ne prođu kako treba. City je zaslužio pobjedu. Realno, prvo smo se mučili 20 minuta, onda igrali baš dobro, u drugom poluvremenu smo bili bolji do drugog gola.'

• +12
Manchester City - Real Madrid, osmina finala Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell / POOL

No, na kraju se Zinedine Zidane morao suočiti s pitanjem ostaje li na klupi Reala? To ga je poprilično izbacilo iz takta...

'Ja sam Realov trener dok se nešto ne dogodi. I ne trebate više postavljati ta pitanja o mojoj budućnosti. Sad svi idemo na odmor i naći ćemo se opet iduće sezone', zaključio je Zinedine Zidane nakon ispadanja u osmini finala Lige prvaka.