ANALIZA KOLA ZA TPORTAL

Željko Kopić istaknuo hrabar potez Hajdukova trenera Leke, ali i Dinamovog igrača koji ga oduševljava

13.02.2023 u 09:50

Od petka do nedjelje igrane su utakmice 21. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Dinamo je zadržao bodovnu prednost pred Hajdukom, ali i napokon odigrao u skladu s renomeom. Hajduk se 'mučio' kod Varaždina, pa pobjeda od 4:1 i nije najrealniji ishod. Međutim ono što može razveseliti navijače Bilih jest Lekina odlučnost da forsira mlade igrače

Nakon 'kašljucanja' u prve tri utakmice nastavka sezone Dinamo i Hajduk ovog su vikenda donijeli puno više zadovoljstva svojim navijačima. Baš kao i Rijeka, koja pod vodstvom Sergeja Jakirovića igra kao neka posve druga momčad u odnosu na jesenski dio sezone.

Slaže se s time i 45-godišnji nogometni stručnjak Željko Kopić, koji je kao trener vodio nekoliko hrvatskih prvoligaša, ali i one najveće - Dinamo i Hajduk. Osim toga, radio je u inozemstvu, u ciparskom Pafosu i bugarskom Botevu iz Plovdiva.

DINAMO – ISTRA 1:0

'Dinamo je vrlo ozbiljno pristupio utakmici od samog početka, bio je bolji suparnik svih 90 minuta, a posebno u drugom poluvremenu, kada je imao potpunu kontrolu igre, dominirao i uz dva poništena pogotka stvorio nekoliko izvrsnih prilika', u analizi za tportal rekao je Kopić.

Dinamo se diže, što je svakako dobra vijest pred skorašnji derbi s Hajdukom.

'Da, ovo je bilo ponajbolje izdanje Dinama u nastavku sezone, a vjerujem da će mu forma nakon ove utakmice i dalje ići uzlaznom putanjom te da će biti u optimalnom izdanju za domaće utakmice protiv Hajduka i Osijeka, jer one mogu i odlučiti prvenstvo.'

• +40
NK Dinamo - NK Istra 1961, SuperSport HNL, 10.2.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Širina Dinamove momčadi dolazi do izražaja, jer pobjednički je gol zabio igrač kojem to nije glavna zadaća, a blizu su bili i ostali. Mislimo na dva poništena gola.

'Ristovski je, nakon Lokomotive, zabio gol i Istri te još jednom pokazao koliko je bitan igrač za momčad. Lijepo je vidjeti i napredak u igri Baturine, jer iz utakmice u utakmicu raste i postaje sve važniji kotačić Dinamove igre. Istra u formaciji 5-4-1 nije uspjela napraviti probleme Dinamu te je rezultat na kraju mogao biti i uvjerljiviji.'

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

VARAŽDIN – HAJDUK 1:4

'Hajduk je ponovno započeo utakmicu s tri igrača u zadnjoj liniji, u formaciji 3-5-1-1. Prvo poluvrijeme gledali smo izjednačenu utakmicu podjednakih protivnika. Hajduk je poveo nakon gola iz prekida igre dok je Varaždin izjednačio nakon grube pogreške Awaziema i klasne golgeterske reakcije Brodića. Poslije crvenog kartona Elezija Hajduk je pokušavao, ali se Varaždin jako dobro držao te je utakmica bila otvorena sve do 77. minute i po tko zna koji put izvrsne reakcije Livaje.'

• +14
Varaždin - Hajduk, SuperSport HNL, 11.2.2023. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na kanalima MAXSport 1 i MAXSport 2 na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

Ono što Hajdukove navijače najviše može veseliti jest doprinos mladih i Lekino povjerenje u njih.

'Naglasio bih dobru utakmicu Hajdukove mladosti, Prpića, Capana i Pukštasa, a koji se istaknuo kvalitetnim dolascima u protivnički 16-erac i s dva postignuta gola. Svakako su oni Hajdukova budućnost i vjerujem da će se uz podršku iskusnijih igrača na terenu nastaviti kvalitetno razvijati. Varaždin je ponovno odigrao solidnu utakmicu, a nakon isključenja bio je u vrlo zahtjevnoj situaciji. U konačnici, zaslužena pobjeda Hajduka.'

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 0:4

'Ono što smo naglašavali od prve utakmice nastavka prvenstva potvrdilo se i u ovoj utakmici - Lokomotiva izgleda jako dobro. Taktički su Čabrajini igrači vrlo disciplinirani, drže visoku energiju, motivacijski faktor je izražen kod svih njih. Uz odličnu timsku izvedbu, naglasio bih jako dobru utakmicu mladog vratara Čavline, vrlo sigurnog u trenucima u kojima je Šibenik prijetio, čime je donio svojoj ekipi neophodan mir i stabilnost u igri. Šibenik je prvo poluvrijeme bio loš, a promjenama u drugom poluvremenu uspio je djelomično podići kvalitetu igre, sve do trećeg gola, nakon kojeg je utakmica bila završena. Bez obzira na izuzetno visok i neugodan poraz na domaćem terenu, smatram da Šibenik s ovim kadrom igrača ima dovoljno kvalitete za ostanak u SuperSport Hrvatskoj nogometnoj ligi.'

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 0:0

'Osijek ponovno nije bio uvjerljiv. Ne može se reći da su Pomsovi igrači bili bolji u bilo kojem segmentu igre od svog protivnika. Zekićeva ekipa ostavila je dojam ekipe s jasnijom idejom igre. Bili su vrlo stabilni u defenzivnom bloku u formaciji 5-4-1 i vrlo opasni u ofenzivnim tranzicijama. Belupo je u četiri utakmice proljetnog dijela prvenstva postigao svega jedan gol, ali i primio samo dva, što govori u prilog tome da igraju izuzetno čvrsto, kompaktno i odgovorno. Ako uspiju poboljšati napadački učinak, a zadržati defenzivnu stabilnost, imaju se i dalje pravo nadati mjestu koje vodi u europska natjecanja.'

Osijek - Slaven Belupo 0:0, 21. kolo SuperSport HNL-a (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport/croatel

RIJEKA – GORICA 2:0

'Zaslužena pobjeda Rijeke u utakmici koja se dugo lomila, u kojoj je i Gorica imala svoje prigode, ali u konačnici tri boda ostaju na Rujevici. Riječani su u prve četiri utakmice proljetnog dijela prvenstva osvojili deset bodova i došli vrlo blizu četvrtom mjestu na ljestvici. Trener Jakirović je podigao ekipu i do sada je odradio jako dobar posao. Gorica je ponovno ostala bez postignutog gola, što sigurno postaje i psihološki problem za ekipu. Sopićevi igrači na Rujevici nisu bili bez šansi, dobro su se držali većim dijelom utakmice, ali u završnici napadačkih akcija nije bilo dovoljno konkretnosti. Svaka sljedeća utakmica im je kvalifikacijska i neophodan im je napadački učinak kako bi krenuli s osvajanjem toliko potrebnih bodova. U sljedećem kolu očekuje ih još jedna zahtjevna utakmica, ona protiv Hajduka na Poljudu', završio je analizu Željko Kopić.