BIJEG S DNA

Zahuktao se Andrej Kramarić... Novi gol za novu pobjedu

19.03.2016 u 18:17

U 27. kolu Bundeslige u subotu je Hoffenheim u gostima svladao HSV sa 3-1, te se je izvukao iz zone ispadanja, a hrvatski napadač Andrej Kramarić ponovno je bio strijelac za Hoffenheim.

Prije tjedan dana Kramarić je zabio za pobjedu 1-0 protiv Wolfsburga, a sada je protiv HSV-a postigao vodeći gol u 20. minuti iz penala, kojeg je izborio Kevin Volland. Bio je to njegov četvrti pogodak otkako je u siječnju stigao u Hoffenheim, a ima i jednu asistenciju.

Osim toga, Kramarić je još dva puta ozbiljno zaprijetio, u 4. i 57. minuti, ali je vratar HSV-a uspio obraniti njegove udarce. Kramarić je igrao do 62. minute, a zamijenio ga je Eduardo Vargas, koji se je pet minuta kasnije upisao u strijelce. Za Hoffenheim je još zabio Kevin Volland (23), dok je za Hamburger strijelac bio Aaron Hunt (30-pen).

Za HSV je Ivo Iličević odigrao cijeli susret, te je namjestio jednu priliku, ali Rudnevs u 39. minuti nije bio precizan. Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera.

Vodeći Bayern je gostima kod Koelna slavio sa 1-0 golom Roberta Lewandowskog u 10. minuti. Poljak je vodeći strijelac Bundelige sa 25 pogodaka.

Trećeplasirana Hertha upisala je četvrtu pobjedu u posljednjih pet kola, svladavši Ingolstadt sa 2-1.

Dan ranije je Schalke na svom terenu svladao Borussiju iz Moenchengladbacha sa 2-1 i pretekao ju na četvrtom mjestu ljestvice. Večeras je derbi začelja, Kovačev Eintracht iz Frankfurta dočekuje Hanover. U prošlom kolu bivši hrvatski izbornik Niko Kovač debitirao je na trenerskoj klupi Eintrachta porazom 0-3 od Borussije Moenchengladbach.