'PJESNICI' SE NE PREDAJU

Zagreb pregazio Istru i povukao ju za sobom na dno!

23.04.2016 u 16:50

U prvoj utakmici 33. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba pobijedili su u Puli Istru s visokih 4:1 te tako zadržali nadu u opstanak...

Prije manje od tjedan dana Medićev Zagreb bio je potpuno otpisan i po mišljenju svih siguran putnik u drugu ligu, no nakon pobjede u utorak protiv Splita svladao je ove subote i Istru te tako zadržao svoje izglede za opstanak u MAXtv Prvoj ligi. Istra je pak ovim porazom potpuno izgubila priključak s ekipama iznad opasne zone i u najboljem slučaju igrat će dodatne kvalifikacije.

Zagreb je na stadionu Aldo Drosina iskoristio sve pogreške domaće obrane. U 13. minuti Lovro Medić je bio taj koji je jednu brzinu kontru završio sigurnom realizacijom, pokraj obrane Istre koja gotovo da nije postojala.

U 26. minuti Valentino Stepčić udvostručio je prednost gostiju najljepšim golom na utakmici. Bio je to precizan udarac pokraj nemoćnog Brkića pod gredu s dvadesetak metara koji je usmjerio utakmicu prema pobjedi Zagreba.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Šulc se našao sam na desnoj strani, dobro ukrotio loptu i zatim s lakoćom zabio treći pogodak za posljednju momčad lige.

Istra se vratila u utakmicu na početkudrugog dijela. U 47. minuti Gržan je preciznim udarcem s desne strane u suprotni kut smanjio rezultat.

No, u 76. minuti Stepčić je ponovo bio ubojit i svojim drugim pogotkom postavio je konačni rezultat.

Ovom pobjedom Zagreb je došao na šest bodova zaostatka za Istrom, tri kola prije kraja. I dalje ostaje glavni favorit za izravno ispadanje iz lige, no ako nastavi s pobjedama Panadićeva momčad mogla bi se slomiti pod pritiskom...