ABA LIGA

Zadar u zadnjoj četvrtini vodio deset razlike, ali ni to mu nije bilo dovoljno

08.12.2023 u 22:26

Košarkaši Zadra su u dvoboju 11. kola regionalne ABA lige pretrpjeli neočekivani domaći 79:80 (16:19, 21:21, 29:21, 13:19) poraz od Borca iz Čačka.

Marko Ramljak je sa 19 koševa, sedam skokova i šest asistencija bio najbolji kod Zadra, Arijan Lakić je dodao 17, dok je Ronaldo Segu sa 28 ubačaja predvodio Borac.

Zadrani su loše krenuli u susret, Borac je poveo 8:2 te bio u stalnoj prednosti sve do sredine treće četvrtine. Tada je Drežnjak kod zaostatka 46:51 oteo loptu Čarapiću i prisilio ga na nesportsku pogrešku što je pokrenulo zadarsku seriju kojom su domaći stigli do prednosti 66:61 uoči posljednjih deset minuta.

Kada je Zadar poveo 71:61 sedam i pol minuta prije kraja činilo se kako je ipak uspio 'prelomiti' dvoboj na svoju stranu. No, uslijedio je veliki pad u igri, pogotovo u napadu, a gosti su to iskoristili te u posljednju minutu ušli s vodstvom 77:75 koje je Segu s dva pogođena slobodna bacanja povećao na 79:75 39 sekuni prije isteka vremena.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Ipak, Zadrani su nakon skoka u napadu i koša Lakića smanjili na 79:80 te potom uspješno pritisnuli Segua nakon izvedene lopte te uspjeli osvojiti loptu za napad za pobjedu 12 sekundi prije kraja. Ta odlučujuća lopta završila je u rukama Božića, ali njegov šut iz okreta blokirao je Tasić za prvu pobjedu Čačana u Zadru u regionalnom natjecanju.

I Zadar i Borac su sada na omjeru pobjeda i poraza 5-6.