favbet premijer liga

Zadar u posljednje dvije minute 'dotukao' Dinamo i stigao do desete pobjede u nizu

26.11.2023 u 20:00

Košarkaši Zadra ostvarili su i desetu pobjedu u nizu u domaćem prvenstvu, svladavši u 10. kolu FavBet Premijer lige zagrebački Dinamo 78:65 (24:11, 19:28, 20:18, 15:8) u KC Dražen Petrović

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta vodili 24:11. No, domaća momčad je napadački 'prodisala' u drugoj četvrtini (28:19) i poluvrijeme dočekala sa samo četiri koša zaostatka.

Utakmica je bila neizvjesna do završne dvije minute u koje su gosti ušli sa samo tri koša prednosti (68:65). No, Zadar je do kraja utakmice serijom 10:0 došao do uvjerljive pobjede.

Luka Božić je predvodio momčad Danijela Jusupa s 21 košem, sedam skokova i šest asistencija. Marko Ramljak je ubacio 15 koševa, a Dario Drežnjak 11. Kod Dinama su najefikasniji bili Karlo Mikšić i Ivan Novačić s po 14 koševa.

• +9
KK Dinamo Zagreb - KK Zadar, FavBet Premijer liga, 26.11.2023. Izvor: Cropix / Autor: Darko Tomas

Zadar je vodeća momčad lige s učinkom 10-0. Split je drugi s 8-2, a Cibona je treća s 8-1 i utakmicom manje koju će odigrati u ponedjeljak (20.05 sati) na gostovanju u zagrebačkoj Dubravi. Dinamo je s učinkom 7-3 na četvrtoj poziciji.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'