PUNTAMIKA BEZ ŠANSE

Zadar se plasirao na završnicu Kupa

10.01.2013 u 08:08

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Košarkaši Zadra plasirali su se na Završnicu Kupa Krešimira Ćosića. U utakmici 3. trećeg kruga u dvorani Jazine bili su bolji od gradskog rivala A2-ligaša Sonik Puntamike 83:54

Prvo poluvrijeme je donijelo ponešto uzbuđenja, posebice otvaranje utakmice u kojem je igrač Sonika Teo Petani pogodio četiri povezane trice. Do poluvremena Zadar je stvorio prednost od šest koševa (41:35), a u nastavku slomio svaki otpor Puntamičana.

Susret je odigran u punoj dvorani Jazine, a po prvim minutama na parketu u dresu Zadra pamtit će ga mladi centar Jusuf Nurkić koji je postigao četiri koša. Trener Zadra Ante Nazor nije uvrstio u sastav Marka Ramljaka i Gorana Vrbanca čijim predstavama protiv Krke nije bio zadovoljan. Umjesto njih priliku su dobili Franko Šango i Ivan Batur koji je sa 16 koševa bio najraspoloženiji zadarski strijelac.

Ive Ivanov je postigao 15, Toni Prostran 11, a Romeo Travis 10 koševa. Petani je bio najbolji strijelac Sonika sa 16 poena. Bio je ovo prvi poraz Puntamičana u sezoni. U A2 ligi Jug su vodeća momčad, dok su u Kupu prije Zadra bili bolji od A1-ligaša Križevaca i vodećeg Kvarnera.