ALI NIJE

Zabio tako atraktivno da je sudac trebao priznati gol!

21.12.2014 u 09:39

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Milan su odigrali 0-0, a pogodak gostujućeg Jeremyja Meneza opravdano je poništen zbog zaleđa, no svejedno je bio vrlo atraktivan

Na Olimpicu nismo vidjeli regularne golove. Domaći sastav drastično je oštećen u 32. minuti utakmice kada igranje rukom De Jonga u vlastitom petercu sudac Rizzoli nije okarakterizirao kaznenim udarcem.

Najatraktivniji trenutak bio je poništen gol Jeremyja Meneza. On je pokušao izbjeći 'ofsajd zamku' pa preći golmana i poslati loptu u mrežu. Većinu toga je dobro napravio, a posebno impresivan bio je udarac s mnogo rotacije koji je odsjeo u mrežu. No, zaleđe ipak nije izbjegao...

Ovim remijem Roma je izgubila korak s vodećim Juventusom, koji je još u četvrtak sa 3-1 svladao cagliari, druga Roma ima 36, a vodeći Juventus 39 bodova. Milan je sedmi sa 25 bodova.

U drugoj subotnjoj utakmici Sassuolo i Cesena su igrali 1-1 (0-0). Domaći su poveli preko Zaze (76-11m), a poravnao je Ze Eduardo (90+4).

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Sassuolo koji je sada 12. sa 20 bodova, dok je Cesena i dalje pretposljednja, 19. s devet.