OPET VRUĆE U LEDENOJ

Za kraj godine 'medvjedi' deklasirali prvake

30.12.2012 u 23:49

Hokejaši Medveščaka brzo su se nakon minimalnog pada kod Salzburga (1-0) vratili na pobjedničke staze. U sklopu 36. kola austrijske EBEL lige 'medvjedi' su u Lednoj dvorani s 5-2 nadigrali aktualnog prvaka Linz

Vodili su gosti dva puta u Zagrebu protiv Medveščaka tijekom prve trećine, ali su nakon dva pogotka u uvodnih 15 minuta ostali bez igre i bez bodova u nastavku susreta. Nakon 'mirnih' 10 minuta igre u prvoj dionici Linz je poveo u 12. preko Briana Leblera. No, svega 48 sekundi kasnije Andy Sertich vraća ravnotežu u susret golom za 1-1.

Svega dvije minute kasnije, bivši igrač 'medvjeda' Mike Oullette vraća prednost gostiju, no kao i nakon prvog gola Linza Medveščak ubrzo uzvraća. Samo minutu kasnije 'medvjedi' su zabili za 2-2, ali je pogodak poništen zbog, kako su suci procjenili, namjernog igranja klizaljkom.

Iako je to razljutilo trenera domaćeg sastava Martyja Raymonda, zbog čega je ispaštala bočica s vodom, nije i hokejaše zagrebačkog sastava. Kyle Greentree nedugo kasnije ponovno trese mrežu gostiju za ovoga puta regularnih 2-2.

U 10. minuti druge trećine ponovno Greentree zabija i dovodi Medveščak u prvo vodstvo na susretu. Svega tri minuta kasnije Anthony Yelovich povećava prednost 'medvjeda' na 4-2, a konačnih 5-2, u posljednjoj trećini, postavlja David Brine tri minute prije kraja.

Medveščak je pobjedom stigao do jubilarnog 50 boda, ali je svejedno ostao drugoplasirana momčad EBEL lige na kraju 2012. godine. Naime, Vienna je u gostima kod pretposljednjeplasiranog Dornbirna izgubila nakon produžetka s 4-3, te je s bodom prednosti ušla u 2013. godinu.