BUNDESLIGA

Werder poveo kod Bayerna, a onda se domaćin razljutio i do vrha napunio mrežu gostiju

14.12.2019 u 17:56

U 15. kolu Bundeslige Bayern je u subotu na domaćem terenu 'razbio' Werder sa 6:1, iako su gosti poveli u 24. minuti prekrasnim pogotkom reprezentativca Kosova Milota Rashice

Briljirao je Philippe Coutinho sa tri gola (45, 63, 78) i dvije asistencije. Dva pogotka zabio je Robert Lewandowski (45+4, 72), a jedan Thomas Müller (75). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić za Bayern je odigrao drugo poluvrijeme, te je asistirao Coutinhu u 78. minuti za konačnih 6:1. Perišić je još dva puta dobro uposlio Lewandowskog, u 68. i 76. minuti, ali poljski napadač nije bio precizan.

• +5
Bundesliga, Bayern - Werder Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS

Borussia Dortmund je u gostima dobila Mainz sa 4:0. Borussia je povela u 32. minuti, a strijelac je bio Marco Reus, koji je odlično pogodio sa vrha 16-erca. U drugom poluvremenu Borussija je iz polukontri dokrajčila domaćina pogocima Jadona Sancha (66), Thorgana Hazarda (69) i Nice Schulza (84).

Nogometaši Leipziga dobili su u gostima Fortunu Düsseldorf sa 3:0, te su privremeno preuzeli prvo mjesto u Bundesligi. Strijelci za Leipzig bili su Patrik Schick (2), Timo Werner (58-pen) i Nordi Mukiele (75).

Dan ranije Augsburg je kao gost svladao Hoffenheim sa 4:2. Dvostruki strijelac za goste bio je Max (11, 51-11m), a po jednom su mrežu domaćih tresli Jensen (56) i Iago (85), dok su za domaće uspješni bili Skov (14) i Locadia (80). Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je čitav susret za Hoffenheim, a stoper Tin Jedvaj za Augsburg.