SUPER G

Walchhofer najbrži, Zrnčić Dim izletio

12.12.2009 u 13:18

Austrijanac Michael Walchhofer (34) pobjednik je superveleslaloma Svjetskog kupa održanog u francuskom Val d'Isereu, dok jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim nije završio utrku

Za iskusnog austrijskog skijaša Michaela Walchhofera bila je to 15. pobjeda u karijeri, no tek druga u superveleslalomu. Prvu je zabilježio prije skoro pet godina u Val Gardeni.

Walchhofer je na stazi Face Bellevarde pobijedio s rezultatom 1:20:78 ispred Amerikanca Teda Ligetya koji je imao 28 stotinki sekunde zaostatka, dok je treći bio Talijan Werner Heel sa 75 stotinki sekunde zaostatka.

Vodeći skijaš u ukupnom poretku svjetskog kupa Švicarac Carlo Janka nije završio utrku kao niti naš Zrnčić Dim koji je imao startni brojem 54.

Usprkos padu Janka je zadržao vodstvo u ukupnom poretku sa 460 bodova, na drugom mjestu je Austrijanac Benjamin Raich sa 426 bodova, dok je treći Švicarac Didier Cuche sa 384 boda. Ivica Kostelić je deseti sa 167 bodova.