ABA LIGA

'Vukovi' pokazali zube u Podgorici, Zadar prokockao +14

03.11.2012 u 23:17

Serijom 11:0 u posljednje tri minute utakmice košarkaši Cibone došli su do vrijedne pobjede u Podgorici kod Budućnosti u sklopu 7. kola regionalne ABA lige

Semafor je u dvorani Morača pokazivao malo više od tri minute do kraja susreta kada je Popović pogodio tricu za vodstvo domaćina 60:53. Cibona je nakon toga 'zaključala' svoj koš i sjajnom serijom 11:0 upisala četvrtu pobjedu.

Najprije je Marčinković stavio dvicu, pa Kus na ulasku u pretposljednju minutu susreta tricu, a nakon toga Carter još jednu za vodstvo 61:60. Amerikanac je do kraja zabio još jedan koš iz igre, te pogodio slobodno bacanje u posljednjim sekundama za veliki povratak i pobjedu 64:60.

Budućnost je imala rezultatsku prednost tijekom praktički cijele utakmice, ali je neobjašnjivo u samoj završnici ostala "bez municije".

Najefikasniji je kod 'vukova' bio spomenuti Carter s 18 koševa i četiri skoka, a Žižić je pridodao 12 uz dva skoka.

Sličnom je serijom, 11:1, bosansko-hercegovačka momčad Širokog slavila protiv Zadra na svom parketu. Vodio je Zadar tijekom cijele utakmica i sa po 14 koševa razlike, ali je posljednju dionicu izgubio s 31:12, te na kraju upisao uvjerljiv 80:71 poraz.

Najefikasniji je u pobjedničkoj momčadi bio Šutalo s 23 poena, a po 16 su dodali hrvatski igrači Planinić i Vragović. Kod Zadrana je najefikasniji s 24 poena, osam skokova i tri asistencije bio Amerikanac Travis.