SLOVENCI RAZMONTIRALI HRVATE

Vujović tješi Babića: Nije Hrvatska toliko loša

09.01.2016 u 21:03

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u subotu je u prijateljskoj utakmici, u okviru priprema za EP u Poljskoj, u Kopru doživjela težak poraz od Slovenije sa 17:32 (12:14), a hrvatski izbornik Željko Babić izjavio je nakon utakmice da iz njega treba izvući pouku.

'Tako težak poraz nije realan, ali nije ni ugodan posebice jer je to zadnja pripremna utakmica uoči EP-a. No, ako svi izvučemo pouke, koliko je važna svaka lopta i pristup utakmici, onda će biti u redu i ovaj poraz neće imati težinu. U suprotnome, bolje nam je da ne idemo u Poljsku. Analizirat ćemo snimku utakmice i trebamo vidjeti zašto smo se raspali kao momčad, zašto nismo imali udarce izvana, te zašto smo radili tehničke greške', kazao je izbornik Babić

U prvom poluvremenu 'kauboji' su donekle uspjeli parirati Sloveniji, koju vodi trener PPD Zagreba Veselin Vujović, i na odmor su otišli sa samo dva gola zaostatka (12:14). No, u drugom dijelu hrvatski rukometaši, oslabljeni zbog neigranja Domagoja Duvnjaka, propisno su se osramotili, čak 21 minutu, odnosno u razdoblju od 37. do 58. minute, nisu uspjeli zabiti pogodak. Slovenci su drugo poluvrijeme dobili sa 18:5

Manuel Štrlek sa 4 i Zlatko Horvat sa 3 gola bili su najefikasniji kod Hrvatske.

Slovenski izbornik Veselin Vujović kazao je da rezultat nije realan, te da hrvatska javnost može biti mirna, jer Hrvatska ima dobru reprezentaciju.

'Ima dana kada je bolje ne izaći na teren i danas je, čini se, bio takav dan za Hrvatsku. Niti je Hrvatska toliko loša, niti smo mi toliko dobri. Neigranje Duvnjaka, nedostatak ambicije i potrošak energije u sinoćnjoj utakmici doveo je do ovakvog rezultata. Nama je išlo sve, a Hrvatskoj malo toga i onda nema načina da se to zaustavi. Poručio bih hrvatskoj javnosti i izborniku Babiću da budu mirni, jer Hrvatska ima dobru momčad i neka vjeruju u ono što rade. Ovaj poraz treba uzeti kao opomenu, jer bolje je da se to dogodilo sada, negoli na EP', rekao je slovenski izbornik Veselin Vujović, koji dobro pozna hrvatske igrače budući da vodii PPD Zagreb,

Treba napomenuti da je dan ranije Hrvatska u Ivanić Gradu svladala Sloveniju sa 31:30 (15:13).