SERIE A

Vrsaljko i Livaja doživjeli šok u završnici utakmica

08.12.2013 u 17:22

U poslijepodnevnim nedjeljnim utakmicama talijanske Serie A domaćini su upisali četiri pobjede od pet susreta koliko je odigrano...

Genoa našeg Šime Vrsaljka poražena je u posljednjim trenucima susreta na gostovanju kod Cagliarija s 2-1. Alberto Gilardino doveo je goste u vodstvo već u 16. minuti prvog poluvremena, no potom se u smiraju istog dogodila situacija koja je usmjerila daljnji tijek susreta. Thomas Mafredini je zaradio drugi žuti karton kod Genoe, što je Cagliari u nastavku susreta znao iskoristiti.

Gosti su se dobro branili do 76. minute, no tada Marco Sau zabija svoj prvi od dva pogotka na susretu. Isti je igrač u trećoj minuti sudačkog dodatka postigao svoj četvrti pogodak ove sezone, kojim je svojoj momčadi donio tek četvrtu pobjedu. Vrsaljko je u porazu svoje momčadi odigrao svih 90 minuta.

Poraz je upisala i Atalanta našeg Marka Livaje, koja je također na gostovanju poražena na gotovo identičan način od Verone. German Denis doveo je Atalantu u vodstvo u 42. minuti prvog poluvremena, a rezultat se nije mijenjao sve do 82. Tada džoker s klupe Juan Gomez Taleb zabija za 1-1, da bi pet minuta kasnije Jorginho zabio za pobjedu, nakon što je jedanaesterac skrivio Riccardo Cazzola. Livaja je u igru ušao u 80. minuti, te je do kraja susreta gledao kako njegova momčad prima dva pogotka i gubi vrijedne bodove.

Spomenimo i premijernu pobjedu Siniše Mihajlovića na klupi Sampdorije od povratka u Seriju A. „Doria“ je na svom travnjaku s 2-0 nadigrala Cataniju, a oba su pogotka pala u nastavku susreta. Zabijali su Eder i Manolo Gabbiadini. Kod gostiju je Bruno Petković cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.