LA Primera

Vrhunski nogomet u španjolskom derbiju obilježio gol s centra Angela Coree, priliku dobio i Šime Vrsaljko

10.01.2022 u 00:03

U derbiju 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal i Atletico Madrid su odigrali 2:2, a susret je obilježio pogodak Angela Coree sa središta terena

Žuta podmornica i Colchonerosi su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj smo vidjeli četiri gola, promašeni kazneni udarac, te isključenje.

Počelo je sjajno, Angle Coreea je u 11. minuti doveo goste pogodivši praktički sa sredine terena. Presjekao je loptu, te odmah pucao prebacivši iznenađenog Geronima Rullija.

U 23. minuti domaćin je mogao izjednačiti, no Gerard Moreno nije realizirao kazneni udaraca. Pucao je nisko, Oblak je obranio, a Dani Parejo je pospremio odbijanac za 1:1. No, pogodak je poništen nakon video pregleda, jer je Parejo igrao rukom.

Domaćin je ipak izjednačio u 29. minuti preko Pau Torresa, a u 58. minuti Alberto Moreno je okrenuo rezultat. Deset minuta kasnije izjednačio je Geoffrey Kondogbia, a isti je igrač u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton. Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico od 63. minute. Šime je pauzirao zbog ozljede jagodične kosti koja je zahtijevala operativni zahvat.