SJAJNE VIJESTI

[FOTO] Ante Budimir zabio gol nakon preboljene korone i oduševio proslavom

09.01.2022 u 21:46

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je u Pamploni pobijedila Cadiz sa 2:0, a vodeći pogodak na utakmici postigao je hrvatski napadač Ante Budimir

Osasuna je ovom pobjedom prekinula niz od čak devet kola bez slavlja. Momčad iz Pamplone je zadnju ligašku pobjedu ostvarila 17. listopada na gostovanju kod Villarreala, a potom je spojila pet poraza i četiri remija.

Crnu seriju je prekinula trijumfom protiv Cadiza koji je već osam kola bez pobjede, a pritim je osvojio samo dva boda.

Domaćin je poveo u 38. minuti. Kike Garcia je ubacio, a Budimir zabio za 1:0. Bio je to njegov drugi gol ove sezone nakon što je zabio i Elcheu (1:1). Gol je tim značajniji jer je stigao nakon pauze zbog zaraze koronom koja ga je 'dohvatila' nekako u isto vrijeme kada i kapetana hrvatske repezentacije i nositelja igre Reala Luku Modrića. Proslavom gola Budimir je dao do znanja komu je posvećen.

Osasuna je vodstvom potvrdila u 48. minuti golom Kike Barje.

Budimir je bio blizu novog pogotka u 80. minuti, no Jeremias Ledesma je obranio njegov udarac. Minutu kasnije hrvatski napadač je napustio teren, a do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Osasuna drži 12. mjesto sa 25 bodova, dok je Cadiz na 19. poziciji sa 14 bodova.