SERIE A

Perišić i Brozović s Interom ponovno preuzeli vrh, iznenađujući poraz Tudorove Verone

09.01.2022 u 23:28

Nogometaši Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanske Serie A nakon što su na domaćem terenu, u 21. kolu, pobijedili Lazio 2:1

Inter ima bod više od Milana, ali i jednu odigranu utakmicu manje. Lazio je ostao na osmom mjestu ljestvice. Inter je upisao osmu ligašku pobjedu u nizu, ali je stao niz utakmica bez primljenog gola. Interova mreža se, naime, nije tresla na posljednjih šest susreta prije Lazija.

Inter je poveo golom Bastonija u 30. minuti, ali je vrlo brzo nakon toga izjednačio Immobile. Gol vrijedan tri boda zabio je Škriniar u 67. minuti.

Utakmicu su počela trojica Hrvata: Marcelo Brozović i Ivan Perišić za Inter te Toma Bašić za goste. Perišić je pritom zamijenjen u 82., a Bašić u 68. minuti, dok je Brozović odigrao cijelu utakmicu.

Tek treću pobjedu u sezoni upisala je Salernitana koja je s 2:1 pobijedila u gostima Veronu, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor. Strijelci su za goste iz Salerna bili Đurić (jedanaesterac) i Kastanos, a Salernitana se pretposljednjoj Genoi približila na bod minusa.

Vrata Verone branio je hrvatski U-21 reprezentativac Ivor Pandur, dok je od 59. minute za domaćina zaigrao Nikola Kalinić.