nba

Vrhunsko izdanje Darija Šarića; šut na vrlo visokih 75 posto

10.02.2018 u 08:23

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zajedno je s Joelom Embiidom bio najbolji strijelac Philadelphia 76ersa koji su sa 100:82 pobijedili New Orleans Pelicanse, dok je Bojan Bogdanović zabio 13 koševa u slavlju Indiana Pacersa protiv Boston Celticsa.

Šarić je odigrao odličnih 29 minuta i do 24 koša stigao je sa šutom iz igre 8/11, a trice 4/5 te je tome pridodao pet skokova i četiri asistencije. Joel Embiid je dodao 16 skokova za svoj 27. double-double za Philadelphiju koja nije gubila ni u jednom trenutku utakmice, a u dominantnoj prvoj četvrtini je imala šut iz igre od 56.5 posto.

• +23
Hrvatski košarkaši u NBA ligi u sezoni 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Najbolji kod Pelicansa bio je Ian Clark koji je utakmicu završio sa 15 koševa, dok je Anthony Davis dodao 14.

Indiana Pacers su sa 97:91 pobijedili u gostima Istočne konferencije Boston Celticse, a za to je najzaslužniji bio Victor Oladipo koji je zabio 35 koševa uz deset skokova.

Bojan Bogdanović je svojoj momčadi pomogao sa 13 koševa u 32 minute na terenu (šut iz igre 4/9, trice 0/3), četiri skoka, tri asistencije i jednim blokom.

Kyrie Irving je bio najbolji u redovima Celticsa sa 21 košem.

Indiana je vodila 30:16 nakon prve četvrtine, a 59:38 na poluvremenu. Najveći zaostatak Bostona u prvom poluvremenu iznosio je 26 koševa, ali u drugom mijenja igru, stiže Indianu da bi u prvo vodstvo od 83:82 nešto manje od pet minuta prije kraja došao zahvaljujući trici Ala Horforda. Nakon ovog poraza Boston više nije vodeća momčad Istočne konferencije nego je sa 40 pobjeda i 17 poraza pao na drugo mjesto iza Toronta.

Zakucavanje Turnera tri minute i 51 sekundu prije kraja vraća Pacerse u vodstvo koje ne ispuštaju do kraja.

Cleveland Cavaliers su sa 123:107 bili bolji od Atlanta Hawksa, a do pobjede ih je vodio Kyler Korver sa 30 koševa. od čega je sedam trica. LeBron James je dodao 22 koša, 12 skokova i 17 asistencija za svoj drugi zaredom i deseti ove sezone triple-double. Ante Žižić je odigrao minutu za Cleveland i upisao je jedan skok.

Kod Hawksa najbolji je bio Dennis Schroder sa 25 koševa.

• Detroit Pistons - LA Clippers   95:108
  • Philadelphia 76ers  - New Orleans Pelicans  100:82 (Dario Šarić je odigrao 29 minuta za Philadelphiju, zabio je 24 koša i upisao pet skokova i četiri asistencije)
  • Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers  107:123   (Ante Žižić je odigrao minutu za Cleveland, upisao je jedan skok)
  • Boston Celtics - Indiana Pacers     91:97  (Bojan Bogdanović je igrao 32 minute za Indianu, zabio je 13 koševa i upisao četiri skoka i tri asistencije)
  • Miami Heat - Milwaukee Bucks 91:85
  • Houston Rockets - Denver Nuggets  130:104
  • Utah Jazz - Charlotte Hornets   106:94
  • Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves  114:113
  • Sacramento Kings - Portland Trail Blazers    100:118