MOTOGP U INDIJI

Vodeći u poretku SP-a završio u pijesku i pružio konkurentima veliku priliku

24.09.2023 u 13:50

Talijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) pobjednik je utrke Svjetskog motociklističkog prvenstva u elitnoj klasi motoGP na novoj stazi u indijskom Buddhu.

Drugi je bio Španjolac Jorge Martin (Pramac Ducati), a Talijan Francesco Bagnaia (Ducati), vodeći u poretku SP-a i branitelj naslova, nakon pada nije završio utrku.

Sedam krugova prije kraja dok je vozio na drugom mjestu, Bagnaia je skliznuo u zavoju i završio u pijesku. To je suparnicima omogućilo prilično zanimljiv nastavak sezone jer je vrh ukupnog poretka sada vrlo zgusnut.

Bagnaia je ostao vodeći s 292 boda, Martin je sada sasvim blizu, zaostaje samo 13 bodova, a Bezzecchi je nakon pobjede također smanjio zaostatak koji sada iznosi 44 boda.

Na trećem mjestu današnju je provjeru završio bivši svjetski prvak Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), koji je u zadnjem krugu čak i napao Martina, ali se na kraju morao zadovoljiti trećim mjestom.

Sljedeća utrka je sljedeći tjedan u Motegiju u Japanu.