iz rusije s ljubavlju

Vlašić zabio golčinu u moskovskom derbiju, Ćorlukin Lokomotiv doživio težak poraz

23.09.2018 u 20:23

Mladi hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić nastavlja s odličnim igrama u redovima moskovskog CSKA. U derbiju osmog kola ruskog prvenstva CSKA i Spartak su odigrali 1:1, a gol za domaćine zabio je Vlašić

Gosti su poveli u 30. minuti golom Brazilca Fernanda, a Vlašić je zabio za 1:1 u 63. minuti. Mladi Splićanin je tako drugi susret u nizu spasio CSKA od poraza. U srijedu je upisao gol i asistenciju u susretu Lige prvaka protiv Viktorije Plzen, a večeras gol za 1:1.

U drugom nedjeljnom susretu Zenit je pobijedio Lokomotiv 5:3. Zenit je poveo golom Olega Šatova u 13. minuti, no četiri minute kasnije izjednačio je Dmitri Barinov i do kraja poluvremena više nije bilo golova. Domaćin je praktički prelomio utakmicu u prvih 20 minuta nastavka postigavši tri gola, a strijelci su bili Aleksander Ertohin (48), Artjem Dzjuba (57) i ponovo Šatov (64).

Gosti su u 74. minuti smanjili golom Alekseja Mirančuka, a tračak nade Lokomotivu je donio Fjodor Smolov postigavši u 85. minuti gol za 3:4. Ipak, Sebastain Driussi je u 89. minuti razriješio sve dvojbe golom za pobjedu 5:3.

Lokomotiv je 82. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dmitri Tarasov koji je ušao u igru četiri minute ranije umjesto bivšeg hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke.

Na ljestvici vodi Zenit sa 22 boda, Rostov i Spartak imaju po 15 bodova, a Krasnodar i CSKA po 13 bodova.