slavio i šarić

Visoki Hrvat Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone; pogledajte kako je zakucavanjima uništio Dallas i Slovenca Dončića koji se opet upisao u povijest NBA-a

16.03.2021 u 09:29

Mladi hrvatski centar Ivica Zubac dobio je priliku u prvoj petorci LA Clippersa i bio je jedan od najboljih u pobjedi 109:99 nad Dallas Mavericksima

Ozljeda leđa startnog centra Sergea Ibake pogurala je 24-godišnjeg Ivice Zupca u startnu petorku, a sve bolji košarkaš iz Čitluka za 35 minuta ubacio je 15 koševa (šut iz igre 7-8), a uz to je ostvario 11 skokova, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najbolji igrač Clippersa ponovno je bio Kawhi Leonard s učinkom od 22 koša, osam skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

Zubac je svojom igrom u napadu, gdje se istaknuo s nekoliko zakucavanja, još jednom pokazao da na njega trener Tyronn Lue može ozbiljno računati.

Kod Dallasa je Slovenac Luka Dončić opet odigrao sjajnu utakmicu, ali nije bilo dovoljno. Ostvario je učinak od 25 koševa, 16 asistencija i 10 skokova što mu je bio ukupno 34. triple-double u karijeri. Tako je na vječnoj ljestivici prestigao legendarnog Boba Cousyja, a ako ovako nastavi vrlo brzo će na listi prestići još nekoliko NBA velikana. Kako je igrao Dončić pogledajte OVDJE.

Dobru utakmicu odigrao je i Kristaps Porzingis s 22 koša i sedam skokova, ali oslabljeni Clippersi su na kraju bez problema slavili.

• 13. Rajon Rondo 32

Sinoć je na teren istrčao i Dario Šarić koji je domaćoj pobjedi svojih Phoenix Sunsa od 122:99 nad Memphis Grizzliesima pridonio sa sedam koševa (šut iz igre 3/7, 1/3 trice), dvije asistencije i šest skokova u 20 minuta igre.

Devin Booker je bio najučinkovitiji u redovima Phoenixa, zabio je 27 koševa uz pet asistencija, a Chris Paul je upisao 18 poena uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

Grizzliese, kojima je ovo treći uzastopni poraz, predvodio je Jonas Valanciunas sa 24 koša i 17 skokova.

San Antonio Spurs Luke Šamanića su na gostovanju sa 109 - 99 nadirgali Detroit Pistonse, a hrvatski je košarkaš odigrao tri minute za pobjedničku momčad i to bez pogodaka, upisavši samo jedan skok.

Dejounte Murray je zabio 19 koševa za San Antonio pridodavši tome još deset skokova i šest asistencija.

Giannis Antetokounmpo je sinoć upisao svoj treći triple-double u isto toliko utakmica u pobjedi Milwaukee Bucksa od 133-122 nad domaćim Washington Wizardsima.

Antetokounmpo je utakmicu završio sa 31 košem, 15 skokova i deset asistencija. Brook Lopez je dodao 22 poena za Mileaukee, a Khris Middleton 23.

Kod Washingtona najbolji je sa 37 koševa bio Bradley Beal, a Russell Westbrook je ubacio 23 košap i čak 17 asistencija.

Los Angeles Lakers su uvjerljivo sa 128:97 svladali Golden State Warriorse u San Franciscu, a LeBron James je stigao do svog 98. triple-doublea u karijeri sa 22 koša, deset skokova i 11 asistencija.

Brooklyn Nets su kod kuće sa 117:112 bili bolji od New York Knicksa, Kyrie Irving je bio najbolji strijelac sa 34 ubačaja, a James Harden je upisao svoj deseti triple-double ove sezone zabivši 21 koš te ugrabivši 15 skokova i podijelivši 15 asistencija.

U preostalim utakmicama Denver Nuggets su kod kuće sa 121:106 pobijedili Indiana Pacerse, a Charlotte Hornets su na svom parketu sa 122:116 bili bolji od Sacramento Kingsa.

Rezultati

• Charlotte Hornets - Sacramento Kings 122-116
  • Washington Wizards - Milwaukee Bucks 122-133
  • Detroit Pistons - San Antonio Spurs 99-109 (Luka Šamanić je odigrao tri minute za San Antonio, bez pogodaka, upisao je jedan skok)
  • Brooklyn Nets - New York Knicks 117-112
  • Dallas Mavericks - LA Clippers 99-109 (Ivica Zubac je odigrao 35 minuta za LA CLipperse, zabio je 14 koševa i upisao 11 skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)
  • Denver Nuggets - Indiana Pacers 121-106
  • Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 122-99 (Dario Šrić je odigrao 20 minuta za Phenix, zabio je sedam koševa i upisao dvije asistencije i šest skokova)
  • Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 97-128