jedan od junaka

[VIDEO] Prvijenac mladog igrača raspametio je sve navijače Barcelone: Ovaj trenutak neću nikada zaboraviti

07.03.2021 u 13:01

Barcelona se polako ali sigurno okreće svojim mladim igračima. Naravno, i njima je lakše igrati kada uz sebe imaju Lionela Messija, no Ronald Koeman pokazao je da zna prepoznati ekstra talente, a na što mu je 18-godišnji Ilaix Moriba Kourouma uzvratio na najljepši mogući način. Prekrasnim golom za potvrdu pobjede kod Osasune (2:0)

Rođen je u Gvineji, ali već kao klinac došao je u Barcelonu. Ilaix Moriba Kourouma karijeru je započeo u Espanyolu, no vrlo brzo preselio je na Nou Camp. Smatrali su ga jednim od najboljih igrača njegove generacije, a posebno se istaknuo kada je kao 15-godišnjak zaigrao za U-19 momčad Barcelone i zabio tri gola Realu.

A koliko je dobar, potvrđuje i podatak da su ga u siječnju 2019. godine, kada mu je isticao omladinski ugovor, željeli kupiti u Juventusu i Manchester Cityju. No, Barceloni je očito bila dobra škola s Danijem Olmom, pa su Moribu ipak uspjeli nagovoriti na novi ugovor.

Prije dva tjedna dobio je prve minute, a sada je u svom trećem nastupu za najbolju momčad Barcelone, zabio i prvi gol. I to kakav. Prekrasan, kojeg možete pogledati OVDJE.

Pružio mu je trener Koeman priliku u 67. minuti, kada je ušao umjesto Busquetsa, a onda je u 83., na asistenciju Lionela Messija potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Sreći nije bilo kraja.

'Ovaj trenutak nikada neću zaboraviti, pamtit ću dok sam živ. Ovdje je i Ansu zabio (op.a. misli na njegov prvijenac, kojeg je Fati zabio 31. kolovoza 2019. godine). On mi je brat, on je iz obitelji. Ovaj gol posvećujem svom ocu i La Masiji gdje sam puno naučio'.

Dakle, navijači Barcelone itekako će pamtiti ovaj vikend. I zbog mladog igrača, i zbog izbora novog predsjednika, ali i zbog produžene serije na 16 prvenstvenih utakmica bez poraza.