ht prva liga, 5. kolo

[VIDEO/FOTO] Šibeniku prva pobjeda u utakmici s najviše golova, ali i najbržim pogotkom u dosadašnjem dijelu sezone

15.08.2021 u 19:25

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na Šubićevcu su igrali Šibenik i Hrvatski dragovoljac, a domaćini su upisali pobjedu 6:2. A osim što je ovo utakmica s najviše golova u dosadašnjem dijelu sezone, vidjeli smo i najbrži gol, jer već u 46. sekundi zabio je Ivan Delić

U dvoboju dvije zadnje momčadi lige sa osam golova i punom preokreta, Šibenčani su došli do prve pobjede, a novajlija u ligi Dragovoljac još je bez osvojenog boda. Domaćini su pobjedu osigurali preokretom kada su u samo devet minuta drugog dijela s 1:2 došli na 4:2.

U derbiju začelja domaćini su otvorili utakmicu na najbolji mogući način. Golom. I to već nakon 46 sekundi igre, što je svakako bila pljuska gostima iz Zagreba.

Niko Rak dugačkom je loptom prebacio sve linije momčadi Dragovoljca, a Ivan Delić sjajnim ju je udarcem iz voleja poslao pokraj Zvonimira Šubarića za vodstvo Šibenika.

Nakon toga vidjeli smo prilike s obje strane, što je značilo da se gosti ipak nisu predali. A svoju hrabru igru naplatili su u 34. minuti, kada je nakon lijepe akcije, u kojoj su sudjelovali Štrkalj i Viduka, Vinko Petković okrunio pogotkom za 1:1.

• +6
Šibenik - Hrvatski dragovoljac (HT Prva liga, 5. kolo) Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Tomislav Štrkalj donio je potpuni preokret Dragovoljcima. On je odlično reagirao nakon jednog ubačaja iz kuta i glavom poslao loptu u mrežu za dostvo HD-a 2:1.

Na početku drugog dijela, Šibenik je odmah stigao do izjednačenja. Marin Jakoliš je bio asistent, a za 2:2 je zabio povrtanik na Šubićevac Stipe Bačelić-Grgić.

Šibenčanima je taj pogodak očito dao krila pa su koju minutu kasnije mogli i do vodstva. No, Antonio Marin nije dobro zahvatio loptu. Ali se igrač Dinama koji je stigao na posudbu iskupio u 58. minuti, kada je na asistenciju Marina Jakoliša zabio za 3:2.

Svoju odličnu utakmicu, Marin Jakoliš u 61. minuti okrunio je pogotkom. Asistenciju je upisao Niko Rak. Šibenik je poveo 4.2.

U 86. minuti Šibenik je stigao i do petog gola. Strijelac je bio, još jednom, Stipe Bačelić - Grgić.

Konačnih 6:2, nakon još jedne asistencije Marina Jakoliša, u sudačkoj nadoknadi postavio je Antonio Marin.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport