SAMO NA TPORTALU

[VIDEO] Pogledajte najbolje golove 13. kola SuperSport HNL-a; briljirali su dvostruki strijelci Hoxha i Petković

17.10.2022 u 12:20

Tri pobjede domaćina i dva slavlja gostiju vidjeli smo u 13. kolu SuperSport HNL-a. Ukupno je na pet utakmica palo 12 golova, a po dva su za svoje momčadi zabili Arber Hoxha (Slaven Belupo) te Bruno Petković (Dinamo)

Još u petak su 13. kolo SuperSport HNL-a otvorili nogometaši Šibenika i Slaven Belupa. Gosti iz Koprivnice na Šubićevcu su slavili 2:0, a oba je gola zabio sjajni kosovski napadač Arber Hoxha.

Posebno je impresivan onaj za 2:0 iz 89. minute. Hoxha je lijepo primio dodavanje glavom Krstanovića, sjurio se prema kaznenom prostoru i opalio s nekih dvadesetak metara. Bilo je to snažno i precizno, pogodio je Hoxha sam gornji lijevi kut šibenskog gola.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Dva sjajna gola vidjeli smo u domaćoj pobjedi Osijeka protiv Istre 1961. Prvi je zabio Ramon Mierez u 62. minuti nakon duge akcije Argentinac je 'poletio' u šesnaestercu Istre i lijepo glavom zabio za vodstvo Osijeka 1:0.

Drugi je gol djelo Mije Caktaša iz 90. minute. Caktaš je perfektnim slobodnjakom zapečatio sudbinu Istre u Gradskom vrtu te zabio za konačnih 2:0 i novu pobjedu Osijeka. Treba istaknuti kako je Caktašu ovo bio sedmi gol u posljednjih pet utakmica! Mijo je u fantastičnoj formi!

Čak su četiri gola pala na utakmici Dinama i Varaždina na Maksimiru. Odmah na početku se za senzaciju pobrinuo Fran Brodić koji je već u 9. minuti zabio za vodstvo Varaždina 1:0.

No, u 62. minuti za Dinamo u igru ulazi Bruno Petković te u sljedećih pola sata utakmice gledamo njegov šou. Prvo je u 70. minuti zabio za 1:1, potom je asistirao Martinu Baturini za 2:1 da bi u 94. minuti Petko iz penala zabio za konačnu 3:1 pobjedu Dinama.

Hajduk je do minimalne 1:0 pobjede u Velikoj Gorici došao nakon puno muke, ali ovo je još jedna utakmica iza koje će se vući repovi zbog očajno lošeg suđenja.

No, piše se konačni rezultat, a Marko Livaja zabio je za pobjedu u 98. minuti utakmice.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.