ht prva liga - 25. kolo

[VIDEO] Kristijan Lovrić s dva gola popravio grešku Čanađije i Kahline; Varaždin u zadnjim sekundama ostao bez dva boda

04.03.2020 u 18:53

Nogometaši Varaždina do zadnjih sekundi sudačke nadoknade imali su vodstvo 2:1 protiv Gorice, ali Stolnikov prekršaj rezultirao je kaznenim udarcem kojeg je u konačnih 2:2 pretvorio Kristijan Lovrić

Nogometaši Varaždina u grčevitoj su borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. A na ruku im nije išla ni pobjeda Istre nad Osijekom od 1:0, pa je jasno da su domaćini u ogledu protiv Gorice bili pod velikim pritiskom.

No, u igri se to nije osjetilo, jer Toplakova je momčad na terenu izgledala kudikamo bolje od suparnika.

No, do vodstva su domaćini stigli isključivo zahvaljujući velikoj grešci gostiju. Naime, u 31. minuti, golman Kahlina preko svojih obrambenih igrača vraćao je loptu u igru. Ali da to sve ima smisla, lopta je išla od noge do noge, te je na nekih 17, 18 metara došla do Čanađije. Ovaj ju je pak odlučio vratiti golmanu Kahlini, ali lopta je prevarila goričku 'jedinicu' te je odsjela u mreži. Autogol kakav se ne pamti.

A samo tri minute kasnije, očito zbunjene goste, dodatno je kaznio iskusni Leon Benko, poentiravši za 2:0.

S tim se je rezultatom ušlo u drugo poluvrijeme, ali koje je ponudilo i puno bolje izdanje Gorice.

Gosti su u 65. uspjeli smanjiti nakon lijepog gola Lovrića, a potom su dodali 'gas'.

Istina, imali su prilike i jedni i drugi, ali rezultat se promijenio tek u zadnjim sekundama sudačke nadoknade. Naime, nakon udarca laktom u glavu Hamada, sudac Batinić pokazao je na bijelu točku, a Kristijan Lovrić zabio je za konačnih 2:2.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE.