VELIKI KIKS DOMAĆINA

[VIDEO/FOTO] Šok na Poljudu; očajni Hajduk, bez udarca u okvir gola, poražen od momčadi koja je u Split stigla kao zadnja na ljestvici HT Prve lige

Nogometaši Lokomotive pobjegli su s dna ljestvice Hrvatski Telekom Prve lige 1:0 gostujućom pobjedom protiv Hajduka u susretu 18. kola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Petrak već u 4. minuti

Hajdukova obrana nije dobro raščistila situaciju nakon ubacivanja prema Jelaviću, a zatim je loptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčao Petrak i preciznim udarcem pogodio sam gornji lijevi kut.

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No, kapetan Hajduka Caktaš je u 49. minuti s bijele točke promašio čitava vrata.

Dodajmo kako očajni Splićani nisu imali udarac u okvir gola...

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto sa 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 sa 13 bodova. Hajduk je, pak, ostao šesti sa 20 bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, a samo bod manje ima sedmi Šibenik.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 39 bodova.