ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Pogledajte masovnu tučnjavu igrača Slaven Belupa i Hrvatskog dragovoljca; u derbiju začelja slavili su 'farmaceuti'

19.11.2021 u 20:18

Nogometaši Slaven Belupa u prvoj su utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige kao gosti u Zagrebu svladali Hrvatski dragovoljac 2:1. 'Farmaceuti' su poveli već u 3. minuti golom Antonija Boseca, a Ivan Krstanović je u 10. minuti realizirao penal za prednost gostiju 2:0. Hrvatski dragovoljac je smanjio u 73. minuti, kad je s bijele točke precizan bio Valentino Majstorović

Za goste iz Koprivnice utakmica nije mogla bolje početi kad je u trećoj minuti lopta došla do Antonija Boseca u kaznenom prostoru.

Desni bočni igrač 'farmaceuta' je sjajnim driblingom došao do prostora za udarac lijevom nogom te je s osam metara pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 0:1 Bosec 3' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Inicijativa momčadi Zorana Zekića nastavljena je i nakon gola za 1:0 pa je u 10. minuti nakon prekršaja na Zvonareku u kaznenom prostoru sudac Mario Zebec dosudio kazneni udarac. Redoviti izvođač Ivan Krstanović bio je precizan i svojim 113. golom u Hrvatski Telekom Prvoj ligi je udvostručio prednost Koprivničana.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 0:2 Krstanović 10' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Mogao je Slaven Belupo postići još pokoji gol, a najbliže mu je došao 16-godišnji Lovro Zvonarek u završnici prvog poluvremena, kad na ubačaj Krstanovića nije uspio poslati loptu u mrežu s dva metra. Njegov je udarac obranio domaći kapetan Zvonimir Šubarić.

• +20
NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo, HT Prva liga, 19.11.2021. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

U prvom dijelu su nogometaši Hrvatskog dragovoljca ostali bez ijednog udarca, dok su gosti imali 10 udaraca od čega je osam išlo unutar okvira gola.

U drugom dijelu su Koprivničani odlučili čuvati stečenu prednost pa je domaća momčad zagospodarila terenom. Kontinuirani napadi urodili su plodom. Nakon konzultacije s VAR sobom, sudac Zebec je dosudio kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac, a u 73. minuti je siguran izvođač bio Valentino Majstorović.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 1:2 Majstorović 73' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Na nesreću domaće momčadi, do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti golmana Koprivničana Ivana Čovića pa je Slaven Belupo s punim plijenom otišao iz Kranjčevićeve i stvorio zalihu od šest bodova u odnosu na Hrvatski dragovoljac u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Sam kraj susreta obilježila je tučnjava igrača obiju momčadi! Bilo je tu svega, naguravalo se, hvatalo za vrat, palo je i nekoliko udaraca. 'Najaktivniji' su bili Marina, Štrkalj i Lukić. Tako je, kad se situacija smirila, žuti karton kod Slaven Belupa dobio Marina, a kod Hrvatskog dragovoljca Štrkalj i Lukić. No, Lukiću je to bio drugi žuti, pa je morao napustiti igru...

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 1:2, tučnjava na kraju utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Utakmicu je sudio Mario Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0:1 Antonio Bosec (3'), 0:2 Ivan Krstanović (10' 11m), 1:2 Valentino Majstorović (73' 11m)

Crveni karton: Andrej Lukić (dva žuta kartona)

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 1:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 1:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hrvatski dragovoljac-Slaven Belupo1:2