POGLEDAJTE POGOTKE

[VIDEO/FOTO] Slaven Belupo nije došao do novog iznenađenja; Hajduk do treće pobjede u nizu čarolijom Sahitija i sretnim golom Livaje

U susretu 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo sa 2:0. Pogotke za Splićane postigli su Sahiti (35) i Livaja (48)

Hajduk je do treće uzastopne prvenstvene pobjede stigao dominantnom predstavom tijekom svih 90 minuta koju su okrunili i s dva gola.

Prvi se u strijelce upisao Sahiti nakon odlične solo-akcije u 35. minuti, on je prihvatio loptu na 40-ak metara od gola, sjurio se u kazneni prostor domaćih, oslobodio se svih čuvara i preciznim udarcem svladao Čovića.

Hajduk - Slaven Belupo 1:0 (Emir Sahiti, 35) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Na 2:0 povisio je Livaja početkom drugog poluvremena uz podosta sreće, on i Krovinović odigrali su kratku kombinaciju nakon slobodnog udarca na 20-ak metara od vrata Slavena, uslijedio je udarac koji je pogodio blok Lulića, no lopta se potom odbila na takav način da je postala neuhvatljiva za vratara gostiju.

Hajduk - Slaven Belupo 2:0 (Marko Livaja, 48) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Ovom pobjedom Hajduk se bodovno poravnao s Lokomotivom, koja je ranije u subotu svladala Istru 1961 sa 4:0, te Osijekom na vrhu ljestvice, sva tri sastava imaju po 10 bodova, no Lokomotiva i Osijek su odigrali po utakmicu manje.

• +7
Hajduk - Slaven Belupo, 1. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Slijede Rijeka i Dinamo sa po sedam bodova, Rijeka s dvije, a Dinamo s jednom utakmicom manje, dok je Slaven Belupo sedmi s pet bodova, jednim manje od šeste Gorice. Slijede Istra 1961 s tri, Šibenik s jednim i Hrvatski dragovoljac bez bodova.