izjave trenera

[VIDEO/FOTO] Rožman: Nisam zadovoljan jer Rijeka nije pobijedila; Bjelica mu pak uzvratio: Mislim da je konačan rezultat realan

29.11.2020 u 20:51

Nogometaši Osijeka preuzeli su vodstvo na ljestvici HR Prve lige nakon što su u dvoboju 13. kola na Rujevici odigrali 1:1 protiv Rijeke. Osijek sada ima 27 bodova, bod više od Dinama, no 'modri' imaju dvije utakmice manje.

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u posljednjih pola sata.

Rijeka je 59. minuti ostala s igračem manje nakon što je Domagoj Pavičić isključen zbog drugog žutog kartona. Međutim, samo pet minuta kasnije domaćin je poveo golom Franka Andrijaševića.

Smolčić je ubacio s velike udaljenosti, obrana Osijeka nije dobro reagirala, Andrijašević je primio loptu i poentirao.

Izjednačio je Petar Bočkaj sjajnim udarcem u 83. minuti. Pogodio je iskosa s desne strane s više od 20 metara.

'Nisam zadovoljan jer Rijeka nije pobijedila. A bili smo bolji u prvom poluvremenu, imali smo jako dobre šanse koje nismo iskoristili pa na kraju moramo biti zadovoljni i tim bodom', rekao je trener Rijeke Simon Rožman.

'Umor zbog Europe? Ma zabranio sam igračima da uopće razmišljaju u tom smjeru. Mlada smo momčad, ušli smo u seriju utakmica svaka 3,4 dana i nema priče o umoru. Zbog europskih utakmica može malo patiti igra i rezultat u HNL-u, ali dugoročno je to veliki dobitak za nas. A kako smo danas igrali, ja moram biti zadovoljan svime osim konačnim rezultatom jer uvijek igramo na pobjedu. Da, tako ćemo igrati i u četvrtak u San Sebastianu kod Real Sociedada', završio je trener Rijeke.

Osijek je od 60. minute imao igrača više, ali i od 64. minute gol minusa. Prema tome, trener gostiju Nenad Bjelica ipak mora biti zadovoljan osvojenim bodom. Tim prije, što je Rijeka igrala jako dobro.

'Pobjede nad Dinamom i Istrom i sad bod na Rujevici. Odličan tjedan za nas, ja sam zaista zadovoljan. Slažem se s kolegom da je Rijeka bila bolja u prvom poluvremenu, ali isto tako mislim da je konačnih 1:1 realan i pravedan ishod', govorio je Bjelica.

• +9
Rijeka - Osijek (13. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

'Teško smo igrali protiv tih Rijekinih 3-5-2 u prvom dijelu. Onda sam korigirao formaciju i to je izgledalo bolje, a na kraju je po bod svakome realan rasplet u derbiju u kojem su gledatelji mogli uživati. Rijeci je s igračem manje još više do izražaja došao umor nakon utakmice u Napulju. Sve u svemu, dobar derbi i rezultat koji oslikava ono što smo vidjeli na travnjaku Rujevice'.

Osijek je trenutačno vodeća momčad lige.

'Nakon samo 13 kola i sa momčadima kao što je Rijeka koje su odigrale četiri utakmice manje od nas to prvo mjesto je dobro iz dva razloga: jer tablica lijepo izgleda i zato što nam je dokaz kako radimo dobro i da smo na pravom, dobrom putu', zaključio je Bjelica.

Dinamo ZagrebHajduk17:05
RijekaOsijek1:1