ht prva liga - 24. kolo

[VIDEO/FOTO] Raspucana Rijeka lakoćom dobila Šibenik i s puno optimizma putuje na Jadranski derbi

20.02.2022 u 16:59

Nogometaši Rijeke iskalili su se na Šibeniku i uvjerljivom 4:2 pobjedom potvrdili da su spremni ostati u borbi za vrh tablice, ali i da mogu u sljedećem kolu parirati zahuktalom Hajduku, u Jadranskom derbiju

Vodila je domaća momčad 4:0 nakon dva pogotka Harisa Vučkića te po jedan Selahija i Murića, dok je u završnom dijelu susreta gost iz Šibenika uspio ublažiti poraz, a za to su zaslužni bili strijelci Ćurić i Attys.

Kao i uvijek kada Šibenik gostuje na Rujevici tako je i ova nedjeljna utakmica prštala od prilika na obje strane iako je, primjerice, Rijeka morala igrati bez svog najboljeg strijelca Josipa Drmića koji je preskočio ovaj susret zbog žutih kartona.

Nakon nekoliko izglednih prilika u 16. minuti je domaćin poveo. S 25 metara je žestoko potegnuo Lindon Selahi, a nepomični gostujući vratar, kao i šibenska obrana, pratili su let lopte u mrežu. Ni taj primljeni pogodak nije previše uzdrmao Šibenčane koji su nastavili igrati otvoreno, a u 22. minuti su i izjednačili.

Strijelac je bio Bačelić-Grgić, ali je uslijedila dugotrajna provjera pogotka od strane VAR-a te je odlučeno kako je pogodak ipak postignut iz zaleđa.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

U istom ritmu se nastavilo. Malo su napadali jedni, malo drugi, s tim da je Rijeka ipak bila opasnija u svojim napadačkim izletima, a vodstvo je povećala u 34. minuti. Lijepo ubačenu loptu Vukčevića glavom je dočekao Vučkić i pospremio u mrežu za 2:0.

U nastavku je, barem na samom početku, Rijeka smirila ritam utakmice, ali je potom nova dva gola zabila unutar samo pet minuta. Murić je u 62. povećao na 3:0, dok je Haris Vučkić u 66. minuti zabio svoj drugi pogodak na utakmici i povećao na 4:0.

Otvorena i hrabra igra Šibenčana kroz cijelu utakmicu nagrađena je s dva gola do kraja. Prvo Ćurić u 70., a potom i Attys u 84. minuti barem su donekle ublažili poraz svoje momčadi.

Inače, podsjetimo kako je u prošlom kolu Šibenik na domaćem terenu teško poražen od Hrvatskog dragovoljca s 0-5 nakon čega je smijenjen trener Ferdo Milin. Privremeni šibenski trener je, pak, Marko Kartelo koji je vodio momčad na Rujevici.

Rijeka - Šibenik (24. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX