GOSTIMA BODOVI

[VIDEO/FOTO] Osijek uspješno prošao Šubićevac; Ivan Fiolić zabio spektakularan vodeći gol, možda najljepši ove sezone u HT Prvoj ligi

Nogometaši Osijeka preueli su vodstvo na ljestvici HT Prve lige 2:0 gostujućom pobjedom protiv Šibenika u susretu 10. kola. Strijelci su bili Ivan Fiolić (18) i Mihael Žaper (82)

Osječani su na Šubićevcu poveli spektakularnim pogotkom Fiolića u 18. minuti. Veznjak gostiju prsima je presjekao neoprezno paralelno proigravanje domaćih obrambenih igrača, a onda je ne čekajući da lopta odskoči s otprilike 25 metara iz voleja pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Rogića.

Šibenik - Osijek 0:1 (Ivan Fiolić, 18) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Pobjedu je Osijek osigurao u 82. minuti kada su na rubu kaznenog prostora domaćih lijepo kombinirali Pilj i Žaper, a potonji je zatim prevario i svog čuvara te s pet metara zatresao mrežu. Linijski je sudac po završetku akcije označio zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala te je pogodak priznat.

Šibenik - Osijek 0:2 (Mihael Žaper, 82) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Ovom pobjedom Osijek je preskočio Dinamo na vrhu ljestvice, sada ima 20 bodova, jedan više, ali i dvije utakmice više od Zagrepčana koji su ranije u subotu s uvjerljivih 4:1 (2:0) kao gosti svladali Slaven Belupo u Koprivnici. Šibenik je ostao sedmi sa 10 bodova.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.