ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Mađarski reprezentativci 'režirali' su remi u derbiju Osijeka i Hajduka; golove su zabijali Kleinheisler i Lovrencsics

03.10.2021 u 21:45

U derbiju i posljednjoj utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Osijeka i Hajduka su odigrali 1:1 na stadionu Gradski vrt

Domaća momčad nije mogla poželjeti bolji početak derbija u Gradskom vrtu. Već u 5. minuti zaprijetili su preko Škorića nakon Bočkajevog ubačaja, ali je Lovre Kalinić dobro intervenirao. No, u 9. minuti Hajdukov kapetan nije uspio zaustaviti put lopte prema mreži.

Mađarski reprezentativac Laszlo Kleinheisler primio je loptu na 20 metara, napravio jedan korak i preciznim udarcem pogodio lijevi donji kut Hajdukovog gola.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Osijek - NK Hajduk 1:0 Kleinheisler 9' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Osijekov pritisak nije jenjavao pa je u 13. minuti momčad Nenada Bjelice stvorila novu priliku. Mierez je pokraj Simića uspio stvoriti prostor za udarac, ali je Kalinić dobro reagirao i spriječio gol. Samo minutu poslije po desnoj strani se u kazneni prostor probio Bohar i gađao bliži kut Hajdukovog gola, ali je ponovno spreman bio Kalinić.

Prva ozbiljnija akcija Hajduka završila je izjednačujućim golom. U 19. minuti je na desnoj strani Marin Ljubičić prevario Osijekove braniče, gurnuo loptu za Gerga Lovrencsicsa, a Hajdukov mađarski reprezentativac se nakon još jednog driblinga odlučio za udarac. Na putu prema golu lopta je pogodila koljeno Danijela Lončara koji je pokušao blokirati šut, malo promijenila smjer i prevarila osječkog golmana Marka Malenicu.

NK Osijek - NK Hajduk 1:1 Lovrencsics 19' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U prvoj akciji nakon primljenog gola Osijek su centimetri dijelili od novog vodstva. Vedran Jugović se ubacio iz drugog plana, pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se prvo odbila od lijeve vratnice pa nastavila svoj put paralelno s gol-crtom do desne vratnice, da bi prvi do nje stigao Lovre Kalinić.

Hajduk je do kraja poluvremena najbolju priliku imao u 34. minuti, kad je Marin Ljubičić ljevicom gađao suprotni kut s desne strane, ali je lopta prohujala pokraj vratnice.

• +16
NK Osijek - NK Hajduk, HT Prva liga, 3.10.2021. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Drugo poluvrijeme nije donijelo jednako atraktivan i kvalitetan nogomet kakav su momčadi prikazale u prvom dijelu. Golove, opasne akcije i dobre obrane zamijenili su neoprezni startovi, grubi prekršaji i žuti kartoni.

Najbolju priliku za Osječane propustio je u 69. minuti Ramon Mierez. Prošle sezone najbolji strijelac na prvoligaškim travnjacima nije uspio zatresti mrežu kad se našao 'oči u oči' s Kalinićem u 69. minuti nego je pucao ravno u kapetana Hajduka.

NK Osijek - NK Hajduk 1:1 sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Splićani su u drugom dijelu imali jedan udarac unutar okvira gola, kad je Alexander Kačaniklić pucao snažno s ruba kaznenog prostora, ali ravno u Malenicu. U sučevom dodatku je Kalinić dvaput zaustavljao udarce Osječana, Škoriću i Kleinheisleru, a posljednju opasnu akciju na utakmici izveo je Hajduk, ali je Slovenac Mlakar u izglednoj situaciji pucao preko gola pa je ostalo 1:1.

Utakmicu na Gradskom vrtu sudio je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

NK Osijek - NK Hajduk 1:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo Zagreb-Hrvatski dragovoljac8:0
Osijek-Hajduk1:1