ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Hajduk na kišom natopljenom Poljudu svladao Varaždin koji je od 15. minute igrao s igračem manje

27.09.2020 u 21:20

U susretu 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin 2:0 upisavši prvu pobjedu u posljednja tri prvenstvena kola...

Nakon remija protiv Slaven Belupa (2:2) i poraza od Dinama (2:1), Hajduk je u trećem domaćem susretu u nizu napokon ostvario pobjedu.

Varžadin se nadao kako bi mogao iznenaditi umorne Splićane nakon povratka iz Istanbula i utakmice protiv Galatasarayja, no sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena. Hajduk je prvih 45 minuta okončao golom i igračem više, a potom u nastavku mirno zaključio priču.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Adama Gyurcsa. Krilni igrač Hajduka je oštro ubacio u peterac, loptu nitko nije dodirnuo i završila je u mreži prevarivši golmana Varaždina Olivera Zeleniku.

Samo deset minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Pellumbi. Gyurcso je sam krenio prema Zeleniki, a branič Varaždina ga je srušio s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton već u 15. minuti utakmice.

• +5
Hajduk - Varaždin, 6. kolo HT Prva liga, 27.9.2020. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

Hajduk je pobjedu potvrdio u 50. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca kojeg je izborio Diamantakos.

U drugom dijelu ritam utakmica je splasnuo, jer je po jakom vjetru i kiši i natopljenom travnjaku bilo iznimno teško igrati.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica s po 13 bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po 10 bodova.

4.10.Rijeka-Slaven Belupo

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige i pretkola Lige prvaka možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Ako već niste, sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.