TUGA U BAROKNOM GRADU

[VIDEO/FOTO] Dramatično do kraja; u utakmici s poništenim golovima, Slaven odigrao pošteno i gurnuo Varaždin u Drugu HNL

22.05.2021 u 19:18

U 36. kolu Hrvatski Telekom Prve lige, u Koprivnici je Slaven Belupo svladao Varaždin 1:0 pa su gosti ispali u drugoligaško društvo

Bila je to utakmica koja je trajala 115 minuta, a čak tri gol su poništena nakon VAR provjere. Slaven je zabio u 57. minuti, no pogodak Krstanovića je poništen zbog zaleđa.

Slaven Belupo - Varaždin, poništeni gol Ivana Krstanovića, 60 Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 68. je poništen i gol Varaždincima, Herrera je zabio, ali je igrao rukom. Serija poništenih golova u Koprivnici nastavila se u 82. minuti. Ponovo su zabili domaćini, no Delić je bio u zaleđu.

Slaven Belupo - Varaždin, poništen gol gostiju Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Ipak, u 88. minuti vidjeli smo i jedan regularan pogodak. Zvonarek je zabio za Slaven gurnuvši susjede iz Varaždina u drugu ligu.

Slaven Belupo - Varaždin 1:0 (Lovro Zvonarek, 88) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Podsjećamo, nakon dramatičnog raspleta posljednjeg kola HT Prve lige prvaku Dinamu i doprvaku Osijeku u europskim natjecanjima pridružit će se Rijeka i Hajduk, dok je Varaždin ispao iz elitnog razreda hrvatskog nogometa.

Slaven Belupo - Varaždin 1:0, 36. kolo HT Prve lige (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Čak šest klubova je u posljednjih 90 minuta sezone 'nešto lovilo'. Jedino su bezbrižni bili prvak Dinamo, doprvak Osijek, šestoplasirani Šibenik i sedmoplasirani Slaven Belupo.

Slaven Belupo - Varaždin 1:0, 36. kolo HT Prve lige (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
  • +4
Slaven Belupo - Varaždin, 36. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Rijeka-Gorica2:1
Slaven Belupo-Varaždin1:0
Hajduk-Lokomotiva2:0