vn saudijske arabije

[VIDEO/FOTO] Dramatična završnica noćne utrke; Max Verstappen tri kruga prije kraja osigurao pobjedu, debakl Lewisa Hamiltona

27.03.2022 u 21:23

Aktualni svjetski prvak Formule 1 Max Verstappen (Red Bull) pobijedio je na utrci za Veliku nagradu Saudijske Arabije nakon što je u samoj završnici pretekao Charlesa Leclerca (Ferrari)

Charles Leclerc u Ferrariju je u utrku za Veliku nagradu Saudijske Arabije startao s drugog mjesta, ali je već u 16. krugu preuzeo vodstvo. I činilo se tada da će ovo biti preslika prve utrke iz Bahraina gdje je Leclerc slavio.

No, aktualni svjetski prvak Max Verstappen u Red Bullu je imao druge planove pa je od 42. kruga krenuo u sve agresivnije napade na Leclerca. I uspio ga je preteći, ali Ferrarijev je pilot vrlo brzo uzvratio i vodio sve do tri kruga prije završetka.

A onda je u 47. krugu ponovno zabljesnuo Verstappen, preuzeo je vodstvo i pobjednički završio drugu utrku nove sezone Formule 1.

• +27
Formula 1, Velika nagrada Saudijske Arabije, 27.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Joao Filipe / AFP / Profimedia

Iza Verstappena i Leclerca smjestio se Carlos Sainz (Ferrari) koji je za pobjednikom zaostao nešto više od osam sekundi, dok je četvrti bio Sergio Perez (Red Bull), koji je danas startao s prve pozicije.

Potpuni debakl doživio je Lewis Hamilton u Mercedesu koji je startao kao 15., a utrku je završio na 10. mjestu, dok su bodove još osvojili George Russell (Mercedes), Esteban Ocon (Alpine), Lando Norris (McLaren), Pierre Gasly (Alpha Tauri) i Kevin Magnusen (Haas).