HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Bez pobjednika u uzbudljivom okršaju Gorice i Hajduka; pogledajte nespretan autogol gostiju, ali i pogodak vrijedan boda

Nogometaši Gorice i Hajduka u derbiju su 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige igrali 1:1. Domaći su poveli autogolom Mujakića (6-ag), a poravnao je Atanasov (45)

Gorica je bila bolji suparnik većim dijelom prvog poluvremena, a povela je već na samom otvaranju dvoboja. Matar je u 6. minuti prihvatio loptu u Hajdukovom kaznenom prostoru, prošao do gol-aut linije i zatim uputio prizemnu loptu u peterac gdje je nespretno reagirao Mujakić od čije noge se lopta odbila u mrežu.

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Domaći nisu uspjeli povećati svoju prednost te su za to bili kažnjeni u samoj završnici prvog poluvremena. Jairo je osvojio loptu na sredini igrališta, uposlio Livaju na desnom krilu, uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor gdje Kačaniklić nije uspio dohvatiti loptu, ali jest Atanasov koji je ostao sam na drugoj vratnici i iskoristio veliku priliku.

U nastavku su oba sastava tražila pobjednički pogodak, stvarala prilike, no mreže se više nisu tresle. Tako Hajduk ni dalje ne zna za pobjedu kod Gorice od kada je HT Prve lige, ali je barem prekinuo crni niz od pet poraza na ovom gostovanju

Ova dva suparnika ponovno će se sastati na istom mjestu i za tri dana u četvrtfinalu Kupa.

Treća Gorica sada ima 48 bodova, 15 više uz dvije utakmice više od četvrtog Hajduka. Na čelu je Dinamo sa 54 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek.