HT Prva liga

[VIDEO] Čak tri napadača zabila su po 20 golova, ali titula najboljeg strijelca pripala je jednom; evo zašto je baš Antonio-Mirko Čolak najbolji

  • Autor: S.K.
  • Zadnja izmjena 26.07.2020 09:46
  • Objavljeno 26.07.2020 u 09:46
Antonio-Mirko Čolak

Antonio-Mirko Čolak

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Antonio-Mirko Čolak proglašen je najboljim strijelcem lige, dok je najbolji asistent Dinamov Damian Kadzior

Zadnje kolo Hrvatski Telekom Prve lige donijelo je veliku dramu i napetost do samog kraja. Lokomotiva i Osijek su se u direktnom dvoboju u Osijeku borili za drugo mjesto, a njihov kiks čekala je Rijeka kako bi uskočila na mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Na kraju je Lokomotiva u zadnjim trenucima utakmice u Osijeku stigla do 2:1 i osigurala povijesno drugo mjesto.

Osim klubova, bespoštednu bitku vodili su i napadači koji su se borili za titulu najboljeg strijelca. Mijo Caktaš, najsvjetlija točka Hajduka ove sezone, je u pobjedi Splićana u Zaprešiću protiv Intera od 4:1 zabio dva gola i tako stigao na 20 golova.

'Čestitam momcima. Drago mi je zbog Mijina dva gola. Jedna od želja za ovu utakmicu bila je da uspije drugu sezonu zaredom biti najbolji strijelac i nakon ovoga je na dobrom putu', rekao je Igor Tudor nakon utakmice u Zaprešiću.

I stvarno je Caktaš bio na dobrom putu. Dapače, u tom trenutku je bio najbolji strijelac s golom više od Mirka Marića i samo je trebalo pričekati susret Osijeka i Lokomotive i nadati se da baš Marić neće zabiti u toj utakmici. Ipak, ni ovaj dio ove sezone nije mogao proći bez dramatičnosti u samoj završnici.

Marić je, naravno, zabio Lokomotivi, a u igru se u zadnji tren uključio i izvanredni Antonio-Mirko Čolak. Čolak je uoči zadnjeg kola bio na 16 zabijenih golova, ali je u 36. kolu sam potopio Istru 1961 i utrpao joj četiri komada i tako došao na 20 koliko imaju i Caktaš i Marić.

Tko je onda najbolji strijelac lige? Kome ide službeno Zlatna kopačka? Antoniju-Mirku Čolaku, a razlog je jednostavan. Napadač Rijeke je od spomenutog trojca proveo najmanje minuta u igri i taj podatak da je zabio najviše golova u najmanje vremena ga je izdvojio i donio mu titulu najboljeg strijelca lige.

Čolak je u 32 utakmice na terenu proveo 2508 minuta, a od 20 golova samo je dva postigao iz penala. Prošlogodišnji najbolji strijelac Caktaš je ove sezone isto odigrao 32 utakmice, ali je na terenu bio 2806 minuta, a iz penala je zabio osam golova od 20, dok je Marić igrao 3057 minuta u 35 utakmica, a iz penala je zabio šest komada pa je tako zapravo na trećem mjestu.

Najbolji asistent lige je i ove godine Poljak Damian Kadzior. Dinamov krilni napadač prošle je godine upisao 11 asistencija i tako odnio titulu najboljeg asistenta, dok je ove godine to napravio samo jednom manje i s 10 asistencija potvrdio svoj naslov. Uz to je dodao i 10 golova pa je jasno da je jedan od najboljih Dinamovih igrača ove sezone.

Hrvatska 1. liga

Inter Zaprešić-Hajduk1:4
Osijek-Lokomotiva1:2
Rijeka-Istra 19614:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb36255680
2.Lokomotiva36198965
3.Rijeka361971064
4.Osijek361711862
5.Hajduk361861260
6.Gorica3612131149
7.Slaven Belupo361091739
8.Varaždin36991836
9.Istra 1961365102125
10.Inter Zaprešić36382517

Sljedeće utakmice