US OPEN

Vesely ga čeka, ali Gojin zadatak jest rastužiti ga; Vekić i Mektić u 2. kolu

31.08.2023 u 10:47

Češki 30-godišnji tenisač Jiri Vesely (ATP - 437.) bit će suparnik Borni Goji u 3. kolu US Opena u New Yorku, nakon što je u maratonskom meču 2. kola, nakon četiri sata i sedam minuta igre svladao Argentinca Francisca Cerundola (ATP - 20.) sa 7:6 (5), 6:2, 3:6, 2:6, 7:6 (10:6).

Ljevoruki Čeh, koji je nakon prošlodišnjeg US Opena izbivao s terena osam mjeseci zbog ozljede, osvojio je prva dva seta, da bi se 25-godišnji Cerundolo vratio osvojivši sljedeća dva seta. Argentinac je dvaput imao prednost 'breaka' u odlučujućem setu (3:2, 6:5), ali se oba puta Vesely vraćao oduzimanjem servisa. Čeh je u odlučujućem 'tie-breaku' poveo 6:2 i tu prednost pretvorio u pobjedu koja mu je donijela izjednačavanje najboljeg rezultata na US Openu.

Gojo i Vesely će meč za plasman u osminu finala US Opena igrati u petak, a to će biti njihov prvi međusobni dvoboj.

Trećeg dana US Opena započeli su i mečevi u konkurenciji parova. Nikola Mektić je s Nizozemcem Robinom Haaseom prošao u drugo kolo muških parova pobjedom 6:3, 6:7 (5), 7:6 (10:6) protiv Srbina Nikole Ćaćića i Rumunja Vlada Cornee.

U konkurenciji ženskih parova do 2. kola su stigle Donna Vekić i Čehinja Karolina Pliškova koje su sa 6:4, 6:7 (4), 6:3 svladale Luciju Bronzetti i Japanku Eri Hozumi.

Od hrvatskih predstavnika jedini je poraz doživio Ivan Dodig s Tajvankom Latishom Chan u prvom kolu mješovitih parova. Sa 7:6 (6), 7:6 (4) svladali su ih Nijemac Tim Puetz i Meksikanka Giuliana Olmos.