BORBA ZA POLUFINALE

Velšani do nove senzacije; sa 3:1 pobijedili Belgiju

01.07.2016 u 22:49

Nakon što je Portugal boljim izvođenjem jedanaesteraca svladao Poljsku, u petak su Ronaldo i društvo doznali da će za finale Eura igrati protiv vWalesa, koji je sa 3:1 svladao favoriziranu Belgiju

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
---------------------------------------------------------------
WALES: Hennessey, Gunter, Taylor, Davies, Chester, A. Williams, Allen, Robson-Kanu, Ramsey, Bale, Ledley
BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Nainggolan, Witsel, De Bruyne, J. Lukaku, Hazard, Carrasco, Denayer, Meunier, R. Lukaku
-----------------------------------------------------------------

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - Ramsey je izašao, Collins ušao
85' - GGGOOOLLL - Wales vodi sa 3:1; Vokes je strijelac, ubacio je Guntera a Vokes glavom šalje loptu u mrežu
83' - izašao je i Romelu Lukaku a ušao je Batshuayi
80' - nova promjena Velšana, Robson-Kanu je izašao a ušao je Vokes
78' - Wales mijenja: Ledley je izašao a King ušao
77' - Daviesovo požrtvovno bacanje prije nego je lopta došla do Fellainija; u nastavku akcije opet Fellaini u akciji no Witsel je ovog puta prekratak
75' - Mertens je ušao a Jordan Lukaku izašao
74' - Fellaini nadskočio Chestera, ali ne uspjeva dobro uputiti loptu glavom, propala je velika prilika za Belgiju
71' - lijepa akcija Belgijanaca, Be Bruyne je ušao u 16-erac, i tražio Lukakua no Chester je uspio zaustaviti loptu
66' - još jedan korner za Wales, a nakon gužve Willimas puca iz voleja, ali preko gola
64' - De Bruyne je izveo slobodni udarac, ali pogodio je Hennesseya ravno u ruke
59' - Fellainiju žuti karton zbgo grubog ulaska u Balea
55' - GGGGOOOLLLL - Robson-Kanu zabija za 2:1; briljantan dribling nakon kojeg su ispali Fellaini i Meunier
52' - Williams u zadnji tren izbija loptu ispred Lukakua
50' - nova prijetna Belgije, Hazard je ušao u sredinu a onda desnom nogom puca jako, ali lopta odlazi kraj stative
49' - sada prijeti udarcem De Bruyne, ali preko gola
48' - velika prilika za Lukakua, no njegov udarac glavom otišao je kraj gola
46' - Belgija mijenja, Fellaini je ušao, Carrasco izašao

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45' - prvo poluvrijeme završilo je prilikom Robsona-Kanua
43' - Ramseyjev udarac iz daljine završio je u korneru, a nakon ubačaja iz kuta Williams opet opasno prijeti golu Belgije
34' - Gareth Bale je opet projurio kroz obranu Belgije, ali ovog puta lopta mu je ostala na 'slabijoj', desnoj nozi
31' - GGGOOOLLL - Williams je pgodio za izjednačenje; glavom nakon kornera kojeg je izveo Ramsey, Lukaku mlađi je promašio a Willimas to iskorištava

26' - sjajan prilika za Wales, ali Courtois na gol crti zaustavlja udarac Taylora
24' - i Gunter je dobio žuti karton
16' - problem za Wales, još jedan žuti karot dobio je James Chester
13' - GGGOOOLLL - Nainggolan preciznim i jakim udarcem donosi prednost Belgiji

9' - dobru prigodu imajo je i Bale, ali pogodio je vanjski dio mreže
 7' - u jednom napadu ni Meunier ni Hazard ni Carrasco ne uspjevaju zabiti za vodstvo Belgije
 5' - Davies grubim startom zaustavlja De Bruynea i dobiva žuti karton
 2' - Hazardov ubačaj, ali bez opasnosti po Hennesseyja
 1' - Wales igra u crvenim dresovima, a Belgija u svjetlo plavima