bundesliga

Veliki dan za Joška Gvardiola, Bayern se mučio bez Josipa Stanišića

11.12.2021 u 20:16

Leipzig je u 15. kolu Bundeslige slavio kod kuće protiv Borussije Moenchengladbach (4:1), a svoj prvijenac za istočnonjemački klub je postigao Joško Gvardiol.

Hvatski reprezentativac je u 21. minuti zabio glavom nakon slobodnog udarca Angelina.

Na 2:0 je povećao Silva (33), Bensebaini je dvije minute prije kraja smanjio na 2:1, da bi pobjedu potvrdili Nkunku i Heinrich u sudačkoj nadoknadi.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, koji je skočio na sedmo mjesto.

Lider Bayern se na praznoj Allianz Areni mučio s Mainzom (2:1), koji je poveo preko Onisiwa (22). Uz puno muke, Coman je izjednačio u 53. minuti, a pobjedu donio Musiala u 74.

Josip Stanišić je još izvan sastava zbog ozljede.

Borussia Dortmund je kiksala u Bochumu (1:1). Domaći su vodili preko Poltera (40), a bod je donio Brandt pet minuta prije kraja. Marin Pongračić je ostao na klupi gostiju.

• +4
RB Leipzig - Borussia Moenchengladbach Izvor: EPA / Autor: FILIP SINGER

Hoffenheim je golom Richardsa u petoj minuti nadoknade svadao u gostima Freiburg s 2:1 i probio se na četvrto mjesto. Andrej Kramarić je igrao do 68. minute.

U zadnjem subotnjem dvoboju 15. kola Bundeslige Stuttgart je slavio kod Wolfsburga s 2-0.

Pobjedu su Stuttgartu donijeli Mavropanos (25I i Förster (63). Borna Sosa nije bio u sastavu Stuttgarta.