EUROLIGA

Velike Ukićeve zasluge za Paovo slavlje u Berlinu

16.01.2013 u 22:44

U prvoj i jedinoj utakmici 4. kola Eurolige igranoj u srijedu, košarkaši Panathinaikosa slavili su na gostovanju kod Albe iz Berlina 79:73, te upisali treću pobjedu u skupini E Topa 16

Njemačka momčad dobro se držala samo u uvodnih 10 minuta utakmice (23:23), a nakon toga je grčki sastav preozeo stvari u svoje ruke, te dominantnom igrom stvorio razliku od šest-sedam poena razlike i istu rutinirano održavao do samog kraja susreta.

Sjajnu je utakmicu odigrao Jonas Mačiulis, koji je za 21 i pol minutu na parketu postigao 28 poena uz gotovo savršen šut. Za dvicu je gađao 2-2, za tricu 6-8, a s crte slobodnog bacanja 6-6.

Roko Leni Ukić pridodao je 14 poena, te po jedan skok i asistenciju u redovima pobjedničke momčadi. Za dvicu je gađao 4-4, iza linije tri poena 1-5, a s crte neometanog šuta 3-4.

Kod domaćina je Nihad Đedović bio najbolji pojedinac s 21 poenom i četiri skoka.

Nakon četiri odigrana kola grčka je momčad na omjeru pobjeda i poraza 3-1, dok je berlinska momčad i dalje bez pobjede.