Velike pobjede Sociedada i Zenita, remi PSV-a i Milana

20.08.2013 u 20:37

• +4

PSV - AC Milan

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Toussaint Kluiters/United Photos

U dvobojima Lige prvaka odigranima u utorak veliku pobjedu upisao je Sociedad, dok je Maribor doživio poraz 3:1 u gostima kod Plzena. PSV i Milan su remizirali...

Liga prvaka, play-off, utorak:

Viktoria - Maribor 3:1 (Čišovski 8, Darida 58, Duris 90 / Mejač 66)

Pacos Ferrerira - Zenit 1:4 (Leao 58 / Širokov 26, 60, 90 Degra a.g.)

PSV - Milan 1:1 (Matavz 60 / El Sharaawy 13)

Lyon - Sociedad 0:2 (Griezmann 17, Seferović 50)

Šahter K. - Celtic 2:0 (Finončenko 12, Hižničenko 77)
SVE GOLOVE I SAŽETKE LIGE PRVAKA MOŽETE VIDJETI OVDJE!

Razvoj utakmica:

Kraj - gotovo je u Plzenu, 3:1 za domaće, kraj i u Lyonu koji je doživio težak poraz, a dvoboj Milana i PSV-a završio je remi...uvjerljivu pobjedu upisao je Zenit
90' - Širokov hat-trick! Dotukao Ferreiru
90' - nažalost, Čačićev Maribor ga je primio u devedesetoj i sad će mu biti jako teško pred uzvrat
85' - sve je riješeno u Portugalu...Zenit autogolom dolazi do ogromne prednosti pred uzvrat

66' - Maribor se vratio u utakmicu, zabio je gol u gostima koji bi mogao zlata vrijediti. Aleš Mejač je strijelac

60' - PSV zabija! Matavz je strijelac, utakmica je opet u neizvjesnosti...i Zenit ponovo vodi, strijac opet Širokov
58' - vraća se Ferreira u igru...pogotkom Leaoa izjednačuje protiv Zenita

58' - Mariborov brod plako tone...Darida je zabio drugi pogodak za Plzen

50' - novi pogodak Sociedada! Seferović je udvostručio prednost španjolske ekipe, dalekometnim pogotkom!

26' - poveo je i favorizirani Zenit, strijelac Širokov

17' - Sociedad se ne šali u Lyonu...zabio je Griezmann za vodstvo u gostima
13' - goool za Milan! El Sharaawy je zabio supervažan gol u gostima za rossonere u Einhovenu

8' - Maribor je odmah primio gol. Viktoria Plzen rano je povela pogotkom Mariana Čišovskog već u osmoj minuti

U Eindhovenu večeras igraju velikani, no nama će ipak zanimljiviji dvoboj biti nešto istočnije, to jest u Češkoj gdje plzenska Viktoria dočekuje Maribor s hrvatskim trenerom Antom Čačićem. Bivši Dinamov trener tako će imati priliku i s drugim klubom ući u najelitnije klupsko natjecanje.

'Pobjeda nad Viktorijom predstavljala bi veliku nagradu za naše napore, ali naš posao i sudbina kluba neće biti odlučeni u ove dvije utakmice', izjavio je sportski direktor 'viola' Zlatko Zahovič.

'Želimo se iz Plzena vratiti s rezultatom koji bi nam dopustio da na uzvratnoj utakmici u Mariboru odlučujemo o prolasku', riječi su trenera koji je prošle godine upravo izbacio Maribor i s Dinamom ušao u skupine Lige prvaka.

Inače, u prvoj utakmici dana kazahstanski Šahter bio je domaćin Celticu, a slavili su igrači iz Kazahstana rezultatom 2:0.