Borussia Dortmund u 33. kolu Bundeslige slavila je sa 4:2 u Leverkusenu protiv Bayera kojeg vodi Xabi Alonso, budući trener Reala.
Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač je tako ostala u igri za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.
Ima bod manje od četvrtog Freiburga kolo prije kraja i dva manje uz utakmicu više od trećeplasiranog Eintrachta. U posljednjem kolu Borussia dočekuje Kiel, a Freiburg upravo Eintracht.
U prvih pola sata susreta u Leverkusenu doslovno se cijelo vrijeme igralo u gostujućem šesnaestercu, a vratar Borussije (D) Kobel je barem pet puta nevjerojatno reagirao i spašavao sigurne pogotke. Kobel ipak nije bio posve svemoguć te je primio pogodak u 30. minuti, a strijelac je bio Frimpong.
Borussia je izjednačila u prvom izletu prema suparničkim vratima. Brandt je u 33. izjednačio, a čak je do odmora klub iz Dortmunda i poveo kada je lijepo, suprotni kut, naciljao Ryerson za 2:1.
Do 73. minute vladala je rezultatska neizvjesnost, a onda je sve riješeno s dva brzopotezna pogotka gostiju. Adeyemi je u 73. minuti zabio za 3:1, a najbolji klupski strijelac Guirassy u 77. za 4:1. Sve je zaključeno golom Hoffmana u 92. minuti za važnu pobjedu Borussije (D) od 4:2.