Gledali smo odličan susret u Bursi. Turska je furiozno krenula, ali fantastični Livaković je uspio sačuvati mrežu praznom i to je razigrani Kovačić kaznio s dva gola (20', 45') za veliko vodstvo Vatrenih. U nastavku je malo pao ritam igre, ali Hrvatska je kontrolira posjed i mirno privela utakmicu kraju za bitnu prvu pobjedu u ovom ciklusu kvalifikacija

TURSKA: Günok - Kadioglu, Demirel, Söyüncü, Celik - Kökcü, Özcan- Kerem, Calhanoglu Ünal - Ünder

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Perišić

• +104
Kvalifikacije za Euro 2024: Turska - Hrvatska, 28.3.2023. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade

• 84’

Dvije promjene i kod Hrvatske, Musa i Majer ulaze, Kramarić i Modrić izlaze

• 78’

Demiral je pucao glavom, ali Livaković je siguran

• 77’

Velika prilika za Hrvatsku! Kramarić je pucao s ruba šesnaesterca i lotpa je prohujala pored gola

• 71’

Under je pucao s ruba šesnaesterca, ali nije bio precizan i lopta je otišla pored gola

• 69’

Gvardiol je zaradio žuti karton

• 67’

Dvije promjene kod Turske, ulaze Guler i Yilmaz, a izlaze Kokcu i Akturkoglu

• 66’

Zamjena kod Hrvatske, Juranović je ušao umjesto Pašalića

• 58’

Velika prilika za Hrvatsku! Modrić je prekrasno našao Pašalića u petercu, ali golman domaćina je odlično reagirao i obranio je udarac