ALG - NJE 1:2

Vahin Alžir odigrao junački i namučio neuvjerljive Nijemce!

30.06.2014 u 21:50

Njemačka je reprezentacija bila bolja, pogotovo pri kraju utakmice, ali Alžir je vrlo hrabrom igrom bio blizu senzacije. Na kraju Nijemci slave, a u četvrtfinalu ih čekaju Francuzi

Alžir - Njemačka 1:2

120'+1- GOLLLL! Odličan centaršut Feghoulija, a Djabou je na pravom mjestu
119'- GOLLLLLLLLLL! Nakon što su Schurrleu obranili udarac na samoj crti, u mrežu je loptu zabio Ozil
117'- prvo M'Bolhi brani u situaciji jedan na jedan s Kramerom, a onda Muller ne pronalazi suigrača koji bi gurnuo loptu u praznu mrežu
114'- Muller u prodoru kroz kazneni prostor, ali kao da je zaboravio loptu
105'-ekipe mijenjaju strane...
101'- nakon kornera, Khedira promašuje loptu, a Mostefa sjajnu priliku
92'- GOLLLLLLLL! Alžir nije izdržao, pogodio je Schurrle nakon centaršuta Mullera
91'- produžetak je počeo...

90'+4- nema golova! Utakmica odlazi do produžetka...
89'- odličan ubačaj Lahma za Schweinsteigera, ali ovaj glavom puca ravno u vratara
82'- još jedna odlična prilika za Mullera, ali ponovo promašuje, sada nogom
80'- ponovo M'Bolhi! Muller puca glavom sa svega nekoliko metara, ali vratar je na mjestu
78'- Muller prolazi po desnoj strani, ubacuje na Schweinsteigera koji glavom puca neprecizno iz dobre pozicije
74'- Feghouli tuče s ruba 16-erca iskosa s desne strane, ali nije bio precizan
69'- u igru ulazu Khedira umjesto ozlijeđenog Mustafija
55'- Muller ostavlja za Lahma, čiji sjajan šut s 18 metara alžirski vratar odbija u korner
50'- na Kroosov centaršut, Mustafi iz dobre pozicije puca ravno u vratara
46'- drugo je poluvrijeme počelo... Schurrle u igri umjesto Gotzea

45'- poluvrijeme je gotovo. Alžir može biti puno zadovoljnija momčad
41'- Kroos puca, Mbolhi odbija, a onda brani udarac Gotzea sa svega nekoliko metara
40'- nakon kornera, lopta se odbija do ruba 16-erca gdje je Mustefa. Njegov udarac blokira Boateng, a lopta odlazi malo pored gola
35'- dobar centaršut Mustafija u sredini je dočekao Muller, ali glavom tukao pored gola
27'- Neuer ponovo mora igrati na 20 metara od gola. Čini se da Mertesacker ne uspije pratiti tempo utakmice
18'- Soudani proigrao Ghoulama koji puca dobro, ali za koji centimetar neprecizno pored lijeve vratnice
14' - Schweinsteiger tuče s distance, ali Mbolhi je bio na visini zadatka. S druge strane, nakon nekoliko sjajnih driblinga Feghoulija, Alžirac tuče visoko preko gola
9'- u jeku njemačkih napada, Soudani izbacuje Slimanija u dobru situaciju, ali Neuer je spasio odigravši 'trećeg beka'
0'- utakmica je počela...

Alžir: Mbolhi, Ghoulam, Belkalem, Halliche, Mandi; Lacen, Mostefa, Taider; Feghouli, Slimani, Soudani
Njemačka: Neuer; Mustafi, Boateng, Howedes, Mertesacker; Lahm, Schweinsteiger; Ozil, Kroos, Gotze; Muller

U dosadašnjem dijelu turnira, Alžir je poražen protiv Belgije, pobijedio je Koreju te remizirao s Rusijom, dok je Njemačke pobijedila Portugal i SAD, a remizirala s Ganom.