TU SU NEMOĆNI

Utučeni trener Rangersa nije mogao ne spomenuti Hrvata u svojim redovima; možda je upravo to presudilo finale Europske lige

19.05.2022 u 08:59

Rangers je poražen u finalu Europske lige nakon jedanaesteraca, a tragičar je bio Aaron Ramsey koji je jedini u raspucavanju promašio udarac s bijele točke. Nakon utakmice o nesretnom završetku za Škote govorio je njihov trener Giovanni van Bronckhorst

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobjednici su ovosezonske Europske lige, oni su u finalu u Sevilli boljim izvođenjem 11-eraca svladali Rangers, nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1, da bi u raspucavanju Eintracht bio bolji sa 5:4.

Poveo je Rangers golom Joea Ariba (57), a poravnao je Rafael Borre (69). Kod 11-eraca devet izvođača je builo precizno jedno je udarac Aarona Ramseyja skinuo vratar Kevin Trapp. Možda bi sve bilo drugačije da se nisu umiješale ozljede…

'Vježbali smo se za penale. Borna je trebao pucati među prvima', izjavio je Van Bronckhorst, ali na njegovu žalost hrvatski reprezentativac je morao napustiti travnjak nekoliko minuta prije kraja drugog produžetka.

Loša je to vijest i za izbornika Zlatka Dalića koji je lijevog bočnog Rangersa pozvao na okupljanje reprezentacije uoči četiri utakmice u Ligi nacija koje su na rasporedu u lipnju, a težina ozljede još nije poznata.

• +23
Eintracht - Rangers, finale Europske lige 2022. Izvor: Profimedia / Autor: CRISTINA QUICLER / AFP / Profimedia

'Imali smo popis izvođača, no morali smo ga prilagoditi zbog promjena. Ramsey je naravno razočaran, ali preuzeo je odgovornost, nažalost i promašio. Želiš igrače koji su spremni i opušteni. Penali su lutrija', govorio je nizozemski stručnjak te je dodao:

'Nikad nije lijepo izgubiti. Svima je teško, razočarani su, može se osjetiti u svlačionici.' Poruka momčadi… 'Ne mogu prigovoriti igračima, dali su sve od sebe. Bilo je neizvjesno. Bili smo blizu trofeja, ali to je nogomet. Izgubio sam i u finalu Svjetskog prvenstva. Bilo je to ogromno razočaranje, no morate krenuti dalje.'