KRAJ SERIJE 'ROSSONERA'

U velikom derbiju talijanskog nogometa Juventus na San Siru slomio Milan; u Ligama petice više nema neporaženih momčadi

06.01.2021 u 22:44

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Juventus je u gostima na San Siru svladao Milan 3:1 (1:1)

U najjačim prvenstvima Europe, Ligama petice, više nema neporaženih klubova. Zadnji koji je pokleknuo je Milan i to kod kuće od najvećeg rivala u Serie A Juventusa koji je zadnjih deset godina dominantan u Italiji dok 'rossoneri' traže povratak na stare staze slave.

Ove sezone Milan je odlično krenuo, trenutačno je vodeća momčad prvenstva i tu će ostati i poslije ove runde bez obzira na poraz od aktualnog prvaka koji je iskoristio sve slabosti svojeg domaćina kojeg su mučili i brojni izostanci (sedam igrača), prije svega Zlatana Ibrahimovića, a nije bilo ni našeg Ante Rebića.

Ni u 'Staroj dami' nisu imali sve snage na raspolaganju, ali su ih lakše nadoknadili te su zasluženo slavili i približili se vrhu (4. mjesto) te im Milan sada bježi 'samo' sedam' bodova.

• +4
Milan - Juventus, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Goste je u vodstvo doveo Chiesa u 18. minuti poslije odličnog dodavanja Dybale, no do poluvremena, u 41. minuti izjednačio je Calabria na asistenciju Leaa.

U 62. minuti Juventus je došao do nove prednosti. Opet je dodavač bio Dybala, a precizni strijelac s ruba kaznenog prostora Chiesa. Zasluženu pobjedu potvrdio je McKennie koji je u 76. minuti poentirao s pet merara nakon povratne lopte Kuluševskog.

Milana je ostao na 37 bodova, jednim više od drugog Intera, dok je Juventus ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto sa 30 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca.

• +6
Sampdoria - Inter, Serie A, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: SIMONE ARVEDA

Ranije u srijedu su nogometaši Spezije senzacionalno kao gosti svladali Napoli sa 2:1. Napoli je protiv novaka u ligi stvarao brojne prilike te poveo golom Petagne (58), no 10 minuta potom Spezia je dobila kazneni udarac kojega je iskortistio N'Zola (68-11m) za poravnanje.

Kada je u 77. minuti Spezia ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen bivši stoper Hajduka Ismajli, očekivalo se kako bi Napoli mogao iskoristiti brojčanu prednost da ipak dođe do pobjede. No, trener Spezije Italiano ekspresno je reagrao uvođenjem mladog hrvatskog stopera Martina Erlića već u 79. minuti kako bi popunio rupu u obrani nastalu izlaskom Ismajlija, da bi vrlo brzo potom i Pobega (81) odlično pratio jedan protunapad gostiju te loptu koja se odbila od vratnice poslao u mrežu za potpuni preokret i pobjedu Spezije.

S ova tri boda Spezija je izašla iz zone ispadanja, sada je 16. sa 14 bodova, dok je Napoli ostao peti sa 28 bodova.