KUP KRALJA

Ante Budimir zabio u slavlju Osasune, a Atletico Madrid drugu godinu zaredom ispao od trećeligaša

06.01.2021 u 21:41

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir postigao je gol u pobjedi Osasune kod trećeligaša Olota (3:0), dok su nogometaši trećeligaša Cornella iz Barcelone napravili senzaciju izbacivši iz španjolskog Kupa Kralja vodeću momčad Primere Atletico Madrid

Budimir je zabio drugi gol na utakmici u 65. minuti, a sedam minuta kasnije je izašao iz igre.

Madrižani su u Barcelonu na utakmicu 4. kola Kupa došli bez najboljih igrača i to platili sramotnim porazom 1:0. Strijelac jedinoga gola bio je Adrian Jimenez još u 7. minuti, a momčad Diega Simeonea dokraja nije uspjela zabiti gol na terenu s umjetnom travom trećeligaša. Od 65. minute ostali su i bez isključenoga Sanchesa, a najbolju priliku imao je Saul koji je pogodio vratnicu.

Na klupi Atletica ostali su vratar Ivo Grbić i Šime Vrsaljko.

Atletico je i lani ispao od trećeligaša, Cultural Leonese u šesnaestini finala, Kup Kralja su 'colchonerosi' osvajali 10 puta, ali zadnji puta 2013.