konferencijska liga

U okršaju hrvatskih golmana Simon Sluga je bio bolji od Dominika Livakovića

09.11.2023 u 23:33

U susretu 4. kola H skupine Konferencijske lige Ludogorec je pobijedio Fenerbahče 2:0 nanijevši turskom sastavu prvi poraz u skupini

Bio je to susret u kojem su na suprotnim stranama stajali hrvatski golmani Simon Sluga i Dominik Livaković, a na koncu se radovao Sluga.

Ludogorec je do pobjede, koja ga je ostavila u igri za prolaz, došao golovima Jakuba Piotrowskog u 18. minuti, te Rwana Seca u sudačkoj nadoknadi. Turski sastav je najbliže golu bio u 56. minuti, ali je Michy Batshuayji pogodio prečku.

Feneru je ovo bio drugi uzastopni poraz u svim natjecanjima, nakon što je otvorio sezonu s čak 19 pobjeda.

U drugom susretu iz skupine Nordsjaelland i Spartak Trnava su remizirali 1:1. Marcus Ingvartsen je doveo domaćine u vodstvo u 32. minuti iz jedanaesterca, a izjednačio je Michal Duriš u 65. minuti.

Fener vodi s devet bodova, Nordsjaelland ima sedam, Ludogorec šest, a Spartak je večeras osvojio prvi bod.

U skupini E Aston Villa je preokretom slavila protiv AZ-a 2:1.

Vangelis Pavlidis je u 52. minuti doveo Nizozemce u vodstvo, ali je Villa golovima Diega Carlosa (61) i Olliea Watkinsa (81) okrenula rezultat.

U prvom susretu iz ove skupine Legija je u Varšavi 2:0 pobijedila Zrinjski kojem je to treći poraz. Poljski sastav je poveo u 14. minuti golom Rafala Augustyniaka, a na 2:0 je povisio Josue iz kaznenog udarca u 30. minuti.

Na ljestvici vode Aston Villa i Legija s po devet bodova, dok Zrinjski i AZ imaju po tri boda.

U skupini A Slovan je u Bratislavi odigrao 1:1 protiv Lillea.

Angel Gomes je doveo francuski sastav u vodstvo u 52. minuti, a izjednačio je Aleksander Čavrić u 80. minuti. Marko Tolić nije igrao za Slovan.

U drugom susretu Olimpija je pobijedila KI Klaksvik 2:0 upisavši prvu pobjedu.

Strijelci su bili David Sualehe (84) i Mustafa Nukić (88). Ivan Posavec je igrao za Olimpiju od 63. minute.

Lille vodi s osam bodova, Slovan ima sedam, Ki četiri, a Olimpija tri boda.

U skupini D Club Brugge je 2:0 porazio Lugano, a strijelci su bili Thiago (62-11m) i Hans Vanaken (90+6).

U ranije odigranom susretu Bodo/Glimt je na gostovanju pobijedio Bešiktaš 2:1 što je već treći poraz turskog sastava.

Faris Moumbanga je zabio oba gola za goste (38, 49), dok je za Bešiktaš bio strijelac Tayfur Bingol (64).

U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Necipa Uysala. Za Bešiktaš je od 53. minute igrao Ante Rebić.

Na ljestvici vodi Club Brugge s 10 bodova, Bodo ima sedam, Lugano četiri, a Bešiktaš je na jednom bodu.