VELIKA PROMJENA

U ludom plesu milijuna Federer ruši Đokovića; ove brojke će vas zaprepastiti!

24.10.2017 u 10:17

Do kraja teniske sezone dogodit će se jedna promjena na vrhu liste igrača koji su zaradili najviše od novčanih nagrada na turnirima. Na prvu poziciju trebao bi se vratiti Roger Federer

Možda zvuči čudno, ali u povijesti tenisa po zaradi od turnirskih nagrada na prvom mjestu je Novak Đoković koji je prema Forbesu dosad dobio 109,805.403 milijuna dolara.

Bez obzira što su od srpskog tenisača više Grand Slamova (i najplaćenijih turnira) osvojili Roger Federer i Rafael Nadal, oni su na drugoj odnosno trećoj poziciji. Švicarac je na bankovni račun spremio 109,387.410 milijuna u američkoj valuti, a Španjolac 91,199.322.

Njima nitko nije ni blizu, Škot Andy Murray je na zaradi od turnira na 60,907.644 milijuna dolara pa slijede umirovljeni Amerikanci Pete Sampras (43,280.489) i Andre Agassi (31,152.975).

U TOP 10 još su Španjolac David Ferrer (30,77), Švicarac Stanislas Wawrinka (30,62), Čeh Tomas Berdych (28,22) i Nijemac Boris Becker (25,08) koji je odavno sve potrošio i proglasio bankrot.

• +26
Marin Čilić - Roger Federer, finale Wimbledona 2017 Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Toby Melville

Đoković je do prvog broja došao zahvaljujući tome što je od 2011. osvojio više Grand Slamova od bilo koga, a nagradni fondovi na tim turnirima drastično su povećani u odnosu na vremena dok su vladali Sampras, Agassi, pa kasnije Federer i Nadal.

No Švicarac i Španjolac su se opet probudili te se opasno primakli Đokoviću, a posebno Federer koji će do kraja godine sigurno prestići Srbina na ovoj listi. Naime, Đoković je zbog ozljede odavno završio sezonu, a pred švicarskim čarobnjakom još je par turnira.

• +13
Novak Đoković Izvor: Reuters / Autor: STEFANO RELLANDINI

Dovoljno je Federeru da osvoji titulu na sljedećm turniru u svojem rodnom Baselu što bi mu donijelo 464.589 dolara i prvo mjesto, a ako mu to ne uspije tamo, ostaju mu Master u Parizu i završnica osmorice najboljih u Londonu gdje neporaženi pobjednik može osvojiti čak dva milijuna dolara.

Inače, na ovoj listi se gledaju samo zarada od turnira, jer kada bi se računala ona od sponzora tu je Federer nedodirljiv, on godišnje u džep strpa sveukupno 64 milijuna dolara. Recimo, Đoković je tu drugi sa 37,6 milijuna dolara.